Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Poníženie študentiek na vysokej škole? Pred skúškou si vraj museli vyzliecť podprsenky

Univerzita obvinenia popiera.


Až jedenásť študentiek Ekonomickej fakulty Českej poľnohospodárskej univerzity (ČZU) v Prahe portálu iROZHLAS.cz opísalo svoju nepríjemnú skúsenosť. Súčasťou vstupu do „testovacieho centra“, kde študenti vykonávajú testy, je identifikácia študijným preukazom či prechod bezpečnostným rámom. Predtým, ako ním prešli, si museli podľa servera vyzliecť kosticové podprsenky.

Prípady sa odohrali začiatkom novembra: „Prvýkrát som v ráme pípala, tak som si dala dole náramok a náušnice, na ktoré som zabudla,“ uviedla pre portál jedna zo študentiek. „Keď som ale pípala znova, nevedela som, čo ďalšie by to mohlo byť. Obsluha naznačila, že by to mohla byť kostica od podprsenky, a povedali, že ma nemôžu pustiť test napísať, kým pípam.“

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudí pobúrili ceny na vianočných trhoch v Košiciach. Neuveríš, koľko zaplatili za tri cigánske

Univerzita sa bráni

Ekonomická fakulta v Prahe nepripúšťa, že by si jej študentky museli podprsenky pred písaním testov vyzliecť. „Zloženie podprsenky v testovacom centre požadované nie je,“ uviedla tlačová hovorkyňa univerzity Karola Mráčková.

Zároveň však potvrdila, že sprísnili bezpečnostné opatrenia, pretože masívne narástol počet podvodov pri písomných testoch, napríklad formou ich fotenia a nakrúcania.

Shutterstock

Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.