Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

Život je plný krásnych momentov, ale pravdepodobne by si ich ani neregistroval, keby sa z času na čas neprestriedali s nejakým poriadnym sklamaním. Nájsť segedín v nádobe od zmrzliny nestačí, niekedy sa potrebuješ poriadne popáliť. V spolupráci s naším ilustrátorom sme dnes dali dokopy niekoľko nemilých sklamaní, ktoré si už nepochybne zažil aj na vlastnej koži. Ktoré z nich ťa dostalo najviac?

1. Nevydarené milovanie

Aký by bol ten život nudný, keby sme spávali len s kompatibilnými ľuďmi, že? Preto ti z času na čas vesmír podhodí do cesty týpka, s ktorým to už na prvý pohľad bude riadny prúser, ale ako sa hovorí, z núdze cnosť. Padol jeden pohárik, druhý, slovo dalo slovo a nakoniec ste spolu skončili v posteli. Vo výsledku sa fešák odbavil za päť minút a ešte mal toľko chochmesu opýtať sa ťa, či si to stihla tiež. No to si si mohla radšej spraviť pedikúru…

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Zabudnuté narodeniny

Mamina ti písala hneď ráno, že vás s otcom pozývajú na večeru, babka ti poslala jednu z tých koláží, kde sa gýčové bukréty miešajú s fotkami komunistických bonboniér, a dedko sa pripojil. Písali ti kamarátky, známi, aj ľudia, od ktorých si posledných desať rokov nepočula ani slovo, ale keď už im to facebook vyhodil, tak čo by sa neozvali. A potom prišiel domov on, tvojho srdca šampión… s prázdnymi rukami. 

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Ponožky pod stromčekom

Bol si ešte decko. Jeden malý nevďačný zasran, ktorý si nevážil jakživ nič a nemal ani tucha, čo je vlastne dobré. Nemal si rád olivy, nemal si rád kávu, nechcel si spať poobede, nechcel si spať večer a čo si nechcel hádam najviac zo všetkého, bolo nájsť si pod stromčekom pár obyčajných ponožiek.

Už si zmúdrel. Chvíľu ti to trvalo, ale napokon si predsa pochopil, že ponožky sú spolu s trenkami, žiletkou a sprchovým gélom veci, ktoré potrebuje každý, ale nikto ich dobrovoľne nechce kupovať. Je milé, keď ich niekto kúpi za teba. Veľmi milé. A teraz to už vieš.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Zlý koniec filmu alebo seriálu

Kto osem rokov čakal na finále Game of Thrones, to už má za sebou a stále to nevie rozdýchať. Bohužiaľ to nie je ojedinelý prípad. Existuje kvantum solídnych filmov a seriálov, ktoré ťa prvú polovicu držali v napätí, len aby ho v poslednej chvíli zabili otvoreným koncom. Alebo ešte horšie, uzavretým koncom, ktorý to celé uzavrel úplne nah*vno. Ide ťa od jedu rozdrapiť a v záujme zachovania vlastného duševného zdravia sa rozhodneš, že sa tých posledných desať minút nikdy nestalo.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Nízka výplata

Ako dieťa si čakal, že si za ňu kúpiš minimálne ferrari, no s príchodom reality si musel svoje očakávania značne zbrúsiť. Nebudeme si klamať, prvá výplata z brigády nebola žiadne terno. Nenastúpil si síce na pozíciu generálneho riaditeľa, ale aj tak si dúfal, že tvoj počiatočný entuziazmus niekto ocení aj inak, ako potľapkaním po chrbte.

Prd. Ťažko slovami opísať rozčarovanie, ktoré prišlo, keď si skontroloval účet a zistil, že dorazilo podstatne menej, ako ste sa dohodli. Voči tvojim plánom na leto to nebolo úplne fér, ale aspoň si dostal cennú lekciu do života. A tá je, koniec koncov, na nezaplatenie.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť