Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Popoluška tmavej pleti pobúrila internet. Ide pritom o odkaz na klasickú disneyovku

Obsadením herečky tmavej pleti Disney odkazuje k vlastnému staršiemu filmu.


Sociálne siete opäť rozvírili kontroverzie. A, ako to už býva, opäť sa týkali farby pleti neexistujúcej rozprávkovej postavičky. Navyše sa tentokrát rozzúrení kritici prejavili ako ignoranti.

Portály Collider a Filmtoro priniesli správu o tom, že štúdio Disney zverejnilo plagát z chystaného filmu zo série Descendants (Následníci). Tá sa začala vysielať v roku 2015 a tvorcovia sa v nej zamerali na potomkov známych postáv. Stretli sme sa tak napríklad s deťmi Cruelly de Vil, Jafara či Adama a Belle.

Snímka Descendants: The Rise of Red prinesie príbeh dcéry Srdcovej kráľovnej z rozprávky Alica v krajine zázrakov. Tá spojí sily s dcérou Popolušky menom Chloe a pokúsi sa zabrániť svojej matke v ovládnutí rozprávkového sveta. Popolušku si vo filme zahrá speváčka a herečka Brandy. Jej obsadenie sa na sociálnych sieťach stretlo s pohoršenými a rasistickými poznámkami.

Brandy pritom Popolušku už stvárnila v muzikáli z roku 1997. Režíroval ho Robert Iscove. Svojho času si síce odniesol skôr zmiešané kritické ohlasy, ale postupom rokov sa pohľad kritikov zmenil. Dnes je považovaný za výborný kúsok a zaslúženú kultovku. Odniesol si aj viacero ocenení.

Mohlo by ťa zaujímať:

Kontroverzné ilustrácie ukazujú, ako by vyzerali Disney postavičky v dnešnej modernej dobe

Štúdio tak evidentne chcelo urobiť radosť fanúšikom muzikálu a opäť vrátiť Brandy do ikonickej úlohy. Napokon, okrem nej sa v úlohe princa objaví aj Paolo Montalban, ktorý si v danom muzikáli tiež zahral. Táto skutočnosť rozzúreným „fanúšikom“ evidentne ušla.

filmy, Descendants: The Rise of Red, disney+, Brandy, Popoluška, kontroverzia, sociálne siete
MovieStillsDB / Disney+

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.