Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Jasné, keby sme si mohli doma tlačiť peniaze, to by bolo! Podobné nerealistické fantázie mal asi každý z nás, hoci, pravdaže, dobre vieme, že podobná aktivita je v rozpore so zákonom. To ale nezastavilo mnohých „podnikavcov“, ktorí si vlastné peniaze naozaj vytlačili. A dokonca sa nimi pokúšali aj platiť.

Polícia Slovenskej republiky sa nedávno na svojej facebookovej stránke podelila s absurdným prípadom, v ktorého centre je 20-ročný nemenovaný muž z Popradu.

Očividne falošná bankovka

Ten údajne od neznámej osoby prijal bankovku v hodnote 500 eur. Následne sa ňou snažil zaplatiť v jednom obchodnom dome. Pri samoobslužnej pokladni sa ale bankovka opakovane vysúvala. Keď predavačka bankovku prezrela, okamžite získala podozrenie, že je falošná. Boli na nej totiž jasne viditeľné čínske znaky, navyše farba bankovky bola odlišná od bežnej 500 eurovky.

JEJDA, TO FAKT NIEKTO CHCEL PLATIŤ TOUTO FALOŠNOU 500 EUROVKOU S ČÍNSKYMI ZNAKMI?20-ročný Popradčan bol okresným…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, June 7, 2021

Polícia podozrivú bankovku zaslala do Národnej banky Slovenska, ktorá (neprekvapivo) potvrdila, že ide o falzifikát. Hoci si dotyčný Popradčan túto bankovku pravdepodobne nevyrobil sám, aj tak sa dopustil závažného trestného činu.

Na konte tak má obvinenie zo zločinu uvádzania falošných, pozmenených a neoprávnene vyrobených peňazí a cenných papierov. V prípade dokázania viny mu hrozí sedem až desať rokov za mrežami. Nezostáva nám nič iné, len krútiť hlavou nad naivitou človeka, ktorý si reálne myslel, že mu platenie takouto do očí bijúcou falošnou bankovkou môže prejsť…


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.