Populárne produkty z teleshoppingu, ktoré si určite túžil (ne)mať doma aj ty

Keď nás rodičia nestrašili rybím tukom, tak pajončekom.

Zdroj: MorganJamesAssoc / youtube.com

Kedysi sme nemali Netflix a výber v telke bol poriadne chabý, takže nám občas neostávalo nič iné, iba vytrpieť to, čo práve bežalo v telke. Popri čakaní na vytúžený seriál alebo rozprávky sme sledovali, chtiac-nechtiac, aj teleshopping.

Občas sa na obrazovke objavili aj veci, po ktorých sme márne túžili a rodičia nám ich nechceli kúpiť. A potom tam zas boli veci, pri ktorých sme sa báli, že si ich raz nájdeme pod stromčekom. Toto je zopár z nich.

Pajonček

Zázračný vynález, ktorý si mali deti dať na seba a mal vždy zapípať, keď sa dieťa hrbilo. Bol dostupný vo viacerých farbách, čo aj tak nepomohlo tomu, aby po ňom deti túžili. Predstavte si to, ako by pajonček neustále pípal, zakaždým, čo by sa dieťa po niečo zohlo.

To je ako dať mačke obojok s rolničkou. Jednoducho, zlý nápad. Momentálne existuje niekoľko jeho nástupcov, ktoré napríklad vibrujú, vždy keď sa človek začne hrbiť.

Štetec, čo maľoval dúhu

Okej, toto bola jedna z vecí, ktorú by sme niektorí chceli aj teraz. Jedna z mála reklám teleshoppingu bola presne táto, kde propagovali čarovný štetec, ktorý vedel takto mnohofarebne maľovať. Gradienty fičali už vtedy. Extra vecou boli fixky, ktoré dokázali meniť farbu toho, po čom si nimi prešiel. Vraj boli pribalené aj fúkacie fixy, po ktorých tiež mnohí túžili a doteraz ich nedostali.

Robotický vysávač

To, čo bolo kedysi veľkým sci-fi, je teraz úplne bežná vec. No priznajme si, ak sme videli vysávač, ktorý vysával sám, a našou psou povinnosťou bolo vysávanie, ktoré sme tak “milovali“, nedokázali sme tomuto vynálezu odolať. Niektorí z nás si detský sen splnili a využívajú zázračný vysávač, ktorý vysáva sám. Alebo…

Ručný vysávač Dirt Devil

Ešte väčšia šupa ako robotický vysávač bol tento ručný vysávač. Rozsypal si mince, klince, cereálie alebo niečo iné? Stačilo zapnúť jedno tlačidlo, zobrať ľahučký vysávač a na kariéru Popolušky si mohol rýchlo zabudnúť.

Nôž, ktorý dokázal pokrájať čerstvý chlieb, ale aj kladivo

Konečne vymysleli poriadny nôž. Načo ti je plná zásuvka zbytočných nožov, ktoré sa aj tak nedajú poriadne využiť a iba zaberajú miesto? Tento perfektný nožík dokázal narezať zmrazenú zeleninu, klince a poradil si hravo aj s kladivom. Takýto pomocník v kuchyni sa vždy zíde.

Krájač, ktorý musel mať každý

Slicer plus bol jednoducho najlepší krájač, aký existoval na celej zemeguli. Nerobil sa ti pri ňom neporiadok, bol poriadne ostrý a nehrozilo ti, aby si sa na ňom, nebodaj, porezal. Krájal na kocky, na prúžky, rezance, ak by si chcel, tak by ti, snáď, zo zeleniny vykrájal aj jednorožca. Ale nesmel by pri tom chýbať Horst Fuchs.

Vibraton, ktorý ti spravil kocky na bruchu

Je vôbec legálne takto ľudí zavádzať v reklamách? Pás, ktorý si si dal na brucho a popri pozeraní telky a vyjedaní čipsov ti vyrábal tehličky na bruchu. To by chcel každý, nie? Škoda, že to už nepredávajú…

Kosmodisk

Zázračná pomôcka, ktorá mala ľuďom, trpiacim bolesťami chrbta, okamžite pomôcť. Kto by si to nekúpil, keď ho odporúča aj pani Mária z Detvy alebo Filda Farkašová?

Spievajúci kapor alebo stromček

Tieto reklamy najviac bežali pred Vianocami, keďže aj kapor, ale aj stromček sú symbolom Vianoc a spievali vlastné koledy. Brutálne gýčová zbytočnosť, ktorú jednoducho musel mať doma každý.

Reklamy, ktoré bežali pred rozprávkami

Nebol to však len teleshopping, ktorý lákal naše nevinné materialistické srdiečka. Veľmi dobre umiestnené boli všetky tie reklamy na bábiky, lego a mnoho ďalších (ne)potrebných vecí, ktoré deti mohli dostať pod stromček. Ako vždy sme si museli odtrpieť pred rozprávkami, ktoré šli v telke cez víkend, poriadnu dávku reklám, ktoré nám presne povedali, čo sme chceli.

Bola medzi nimi šušu bábika, ktorá plakala a cikala, inteligentná plastelína, lopta, ktorá sa dala spľasnúť, alebo lego všemožného druhu. Po akej hračke z reklamy si tajne túžil ty? 


Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
17
Fuuj
Fňuk Fňuk
20
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
100
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako znížiť spotrebu? 5 užitočných rád pre vodičov, ktorí už zanevreli na verejnú dopravu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME