Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Populárny fastfood sa obzerá po Slovensku. Plánuje veľké rozšírenie

Kedy by k nám mohol prísť?


V priebehu posledných rokov na slovenský trh zavítalo viacero svetoznámych značiek, a to vďaka tomu, že sprístupnili svoje franšízy. Teraz sa rozpráva o tom, že sa po Slovensku obzerá ďalší populárny fastfood, informujú TV Noviny. Svetoznáme meno údajne plánuje veľké rozšírenie v rámci Európy.

Reč je o populárnom fastfoode Wendy’s, ktorý si drží tretiu priečku na zozname najväčších reťazcov s rýchlym občerstvením. V súčasnosti má veľké plány na vstup do strednej a východnej Európy, pričom fungovať by mal na franšízovom modeli.

„Spoločnosť Wendy’s má ambicióznu stratégiu na zrýchlenie globálneho rastu a sme nadšení, že môžeme rozšíriť prítomnosť našej značky v Európe, a to na základe nášho vstupu do Spojeného kráľovstva v roku 2021,” vyjadrila sa spoločnosť pre TVNOVINY.sk.

Mohol by začať v Bratislave

​Aktuálne má Wendy’s celkom okolo sedem tisíc prevádzok, tam to však nekončí. Spoločnosť už vstúpila na európsky trh, odštartovala vo Veľkej Británii. Ďalšia expanzia bude smerovaná na stred a východ Európy, vrátane Slovenska, pričom kľúčové by mali byť hlavné mestá. Zatiaľ však nie je známe, kedy by sa tak malo stať.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

Toto rýchle občerstvenie je známe najmä pre svoje hamburgery či pikantné kuracie sendviče. V zahraničí ide o veľmi obľúbený fastfood.

Populárny fastfood sa obzerá po Slovensku
Shutterstock

Stále väčší záujem o Slovensko

​To, že o Slovensko je záujem, potvrdzuje aj ďalší veľký hráč. V minulom roku sme sa dozvedeli, že prísť by na náš trh chcel aj fastfood Five Guys pod spoločnosťou Monterock International. Momentálne má prevádzku v rakúskej Viedni, no svoje pôsobenie plánuje rozšíriť do Česka, Poľska, Maďarska, ale zároveň aj na Slovensko. Podobne ako Wendy’s, aj Five Guys sú známy pre ich skvelé hamburgery a taktiež hranolky.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.