Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Každý influencer túži po čo najvyššom počte sledovateľov a fanúšikov, pretože mu to prináša lukratívne spolupráce a s nimi prichádzajú aj vysoké finančné odmeny. Musia byť, samozrejme, zvyknutí rovnako ako na obdivné správy plné uznania, tak i na hejterské komentáre a urážky, ktoré prichádzajú ruka v ruke s popularitou.

Preto nie je neobvyklé, že influenceri dostávajú všelijako ladené správy od svojich fanúšikov. No čo je však menej známe, je, že im ponúkajú spolupráce, v ktorých dostanú produkty a peniaze za jedinú službu. Sex.

Internetový portál Unilad informuje o tom, že viacerí instagramoví influenceri a televízne hviezdy priznali, že im boli ponúknuté vysoké čiastky peňazí výmenou za pohlavný styk. Žeby si niekto pomýlil influencerky s luxusnými spoločníčkami?

Desaťtisíc za jednu noc

Hviezdička seriálu Love Island, atraktívna Rosie Wiliams, sa verejne vyjadrila, že vplyvní ľudia aktívni na sociálnych sieťach sú síce upozorňovaní na negatívne komentáre a hejty, no nikto ich nevaruje pred tým, že si od nich niekto bude chcieť kúpiť sexuálne služby.

Rosie sa s tým priznala moderátorke Victorii Derbyshire v televíznej šou vysielanej na stanici BBC. Tvrdí, že posledná správa, ktorú s takýmto kontexom dostala, bola od muža z Dubaja. Hovoril jej, že má pre ňu zaujímavú ponuku a dostane mimoriadnu finančnú odmenu. Potom navrhol, že pokiaľ mu bude robiť sexuálnu spoločníčku, dá jej stotisíc libier (118 309 eur) a luxusný značkový tovar.

Dvadsaťosemročná herečka sa vyjadrila, že našťastie nikdy nebola v situácii, že by musela podobnú ponuku prijať, a myslí si, že väčšina influencerov, ktorí podobný návrh dostali, o tom nehovoria. „Buď nie sme v pozícii, aby sme to museli urobiť alebo sme to urobili a hanbíme sa za to,“ dodáva Rosie.

https://www.instagram.com/p/B6qfMBJB-Zt/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B7WbIsHBiD2/

Päť nocí v Dubaji a dohoda o mlčanlivosti

Ďalšia hviezda seriálu Love Island, Lexy Clarson, dostala podobnú ponuku, keď mala iba devätnásť rokov a bolo to ešte pred jej účinkovaním v seriáli. Vtedy jej za sex ponúkli 20 000 libier (23 661 eur), no potom, čo sa stala známejšou, dostala sexuálny návrh za 50 000 libier (59 154 eur) výmenou za päť nocí v Dubaji.

Ponuka obsahovala dohodu o mlčanlivosti, v ktorej sa uvádzali aj podrobnosti o tom, čo by mala vykonávať a spĺňať.

Lexy hovorí, že ponuku odmietla, no obáva sa, že niektoré známe tváre môžu byť v pokušení podobné návrhy prijať kvôli honbe za luxusným životným štýlom a drahými vecami. Mladá herečka dodáva, že správy dostala priamo od bohatých mužov, ale aj od ich agentov, ktorí hovorili v mene klientov.

https://www.instagram.com/p/B7ZP5o6BymW/

https://www.instagram.com/p/B7HHMmOhoBA/

Pomohol je vyplatiť dlh

Victoria Darbyshire vo svojej šou vyrozprávala aj príbeh dievčiny, ktorá podobnú ponuku prijala. Mladá žena Isabel (pseudonym) účinkovala v talentovej televíznej súťaži. Následne nato jej napísal o desať rokov starší muž, ktorý bol finančne zabezpečený.

Písali si spolu rok a pol, za ten čas jej poslal niekoľko drahých luxusných kabeliek. Keď sa spolu stretli, opýtal sa jej, ako je na tom s peniazmi. Isabel sa mu priznala, že má dlh 5000 eur. Muž jej povedal, že keď sa s ním vyspí, dá jej dvojnásobok.

Mladá žena na návrh pristúpila, no uviedla, že neskôr sa následkom tohto je rozhodnutia cítila menejcenná. No nepovažovala to za formu prostitúcie, skôr za vzťah, ktorý bol cielený a postupom času sa vyvíjal.

Peniaze, Dolároch, Mena, Uložiť, Hotovosť, Financie
https://pixabay.com/sk/photos/peniaze-dol%C3%A1roch-mena-ulo%C5%BEi%C5%A5-3523131/

„Lukratívne“ návrhy dostávajú aj muži

Celebritný agent Rob Cooper priznal, že aj mužskí influenceri dostávajú podobné sexuálne návrhy a niektoré celebrity sa s ponukami sexuálneho styku za finančnú odmenu stretávajú aj každý deň.

Rob nalieha na platformy sociálnych médií, aby našli spôsob, ako zabezpečiť, aby boli ľudia zodpovední za podobné správy odoslané z ich účtu, či už prepojením konta s pasom alebo číslom zdravotného poistenia.

Person Holding Iphone Showing Social Networks Folder
https://www.pexels.com/photo/apple-applications-apps-cell-phone-607812/

Hovorca spoločnosti Facebook, ktorá vlastní aj Instagram, na daný problém reagoval: „Sexuálne obťažovanie nie je na instagrame tolerované a tí, ktorí toto pravidlo opakovane porušujú, budú blokovaní. Investujeme značné finančné prostriedky do nástrojov a technológií, aby sme zabránili sexuálnemu obťažovaniu na sociálnych sieťach.“

Jeden zo známych influencerov, ktorý nechcel byť menovaný, uviedol, že niektorí vplyvní a bohatí muži považujú sociálne siete za katalóg, v ktorom si môžu listovať a za peniaze kúpiť čokoľvek… a aj noc s krásnou populárnou slečnou.

Ďalší dôkaz toho, že sláva neprináša len pozitíva, ale aj riziká, a že sociálne siete môžu byť nebezpečným miestom.

Zdroj: Unilad


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.