Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Portugalská polícia zmarila plánovaný útok na univerzitu a zatkla podozrivého

Podozrivý vlastnil viacero nelegálnych zbraní, ako aj iných predmetov, ktoré mohli byť použité na vykonanie útoku.


Portugalská kriminálna polícia vo štvrtok uviedla, že zadržala 18-ročného muža, ktorý plánoval na pôde Univerzity v Lisabone spáchať v piatok násilný útok namierený voči študentom, a obvinila ho z terorizmu a nepovolenej držby zbraní. TASR informuje na základe správy prevzatej z agentúry Reuters.

Polícia identitu mladíka, ktorý si údajne zostavil podrobný písomný plán útoku, nezverejnila. Podľa lokálnych médií ide o portugalského občana. Polícia dodala, že vlastnil viacero nelegálnych zbraní, ako aj iných predmetov, ktoré mohli byť použité na vykonanie útoku. Cieľom násilného činu sa mali stať študenti fakulty vied Univerzity v Lisabone, ktorá je najväčšou v krajine. Polícii sa podarilo podozrivého zatknúť ešte predtým, než mohlo k činu dôjsť.

Vzhľadom na závažnosť podozrení má vyšetrovanie tohto prípadu najvyššiu prioritu, uviedla polícia s tým, že podozrivý bude v piatok predvedený pred sudcu. Portugalsko je podľa Svetového indexu mieru (GPI) štvrtou najpokojnejšou krajinou a útoky takéhoto druhu sú tam mimoriadne zriedkavé. Noviny Público s odvolaním sa na zdroj z polície napísali, že podozrivý sa živo zaujímal o informácie o streľbách na školách, aké sa často dejú v Spojených štátoch.

Koncom januára spustil streľbu v prednáškovej sále univerzity v nemeckom meste Heidelberg mladý muž vo veku 18 rokov. O život prišla jedna študentka a ďalší traja utrpeli zranenia; páchateľ po čine spáchal samovraždu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť