Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Istý rozruch okolo nového netflixovského seriálu Squid Game si už iste zachytil. O tomto hite sme písali aj na EMEFKA a niet pochýb o tom, že pre streamovacieho giganta ide opäť o ďalší mimoriadny úspech. Ale aj ten môže byť dvojsečný. Ako totiž uvádza portál Unilad, obrovská popularita Squid Game je tŕňom v oku kórejských poskytovateľov internetových služieb, konkrétne spoločnosti SK Broadband.

Až príliš vysoká popularita

Jej predstavitelia sa vyjadrili, že popularita Squid Game spôsobila obrovský nápor na sieť. A to si, pravdaže, pýta ďalšie náklady na údržbu a zvýšenú prevádzku. Od Netflixu teraz SK Broadband žiada finančné odškodnenie. Seriál sa stal obrovským hitom na celom svete, ale aj v domovskej Južnej Kórei, kde sa ale tamojším internetovým prevádzkovateľom nepáči, že Netflix za využívanie siete nič neplatí.

Podľa niektorých je to nefér, iní zase tvrdia, že prevádzkovatelia týchto služieb by si mali svoje siete spravovať sami. Netflix sa však ústami svojho hovorcu vyjadril, že si nové obvinenia od SK Broadband preštuduje a je otvorený dialógu, aby sa veci urovnali.

Čítaj ďalej: Seriál Squid Game je na Netflixe obrovským hitom


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť