Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Istý rozruch okolo nového netflixovského seriálu Squid Game si už iste zachytil. O tomto hite sme písali aj na EMEFKA a niet pochýb o tom, že pre streamovacieho giganta ide opäť o ďalší mimoriadny úspech. Ale aj ten môže byť dvojsečný. Ako totiž uvádza portál Unilad, obrovská popularita Squid Game je tŕňom v oku kórejských poskytovateľov internetových služieb, konkrétne spoločnosti SK Broadband.

Až príliš vysoká popularita

Jej predstavitelia sa vyjadrili, že popularita Squid Game spôsobila obrovský nápor na sieť. A to si, pravdaže, pýta ďalšie náklady na údržbu a zvýšenú prevádzku. Od Netflixu teraz SK Broadband žiada finančné odškodnenie. Seriál sa stal obrovským hitom na celom svete, ale aj v domovskej Južnej Kórei, kde sa ale tamojším internetovým prevádzkovateľom nepáči, že Netflix za využívanie siete nič neplatí.

Podľa niektorých je to nefér, iní zase tvrdia, že prevádzkovatelia týchto služieb by si mali svoje siete spravovať sami. Netflix sa však ústami svojho hovorcu vyjadril, že si nové obvinenia od SK Broadband preštuduje a je otvorený dialógu, aby sa veci urovnali.

Čítaj ďalej: Seriál Squid Game je na Netflixe obrovským hitom


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.