Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Poslanci by dnes mali rozhodnúť o tom, či „podržia“ Sulíka vo funkcii ministra

Opozícia má v parlamente k dispozícii 58 hlasov, na odvolanie ministra Sulíka by potrebovala minimálne 76 hlasov poslancov.


Poslanci Národnej rady SR by dnes mali rozhodnúť o tom, či „podržia“ Richarda Sulíka (SaS) vo funkcii ministra hospodárstva. S iniciatívou na jeho odvolanie prišli poslanci za opozičnú stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). V písomnej rozprave k tomuto bodu programu riadnej 48. schôdze vystúpilo v utorok 26. októbra sedem poslancov. Ústne sa do rozpravy ešte prihlásilo päť členov zákonodarného orgánu. Na odvolanie ministra z funkcie bude potrebných aspoň 76 hlasov zo 150-členného parlamentu. Opozícia má spolu so všetkými nezaradenými, okrem štyroch poslancov zo strany Za ľudí, k dispozícii 58 hlasov.

Smer-SD v odôvodnení svojho návrhu tvrdí, že nespôsobilosť Sulíka ako ministra hospodárstva je zrejmá predovšetkým v poslednom období, keď podnikatelia, domácnosti, mestá a obce čelia bezprecedentnému tlaku v podobe enormného rastu cien energií. Poslanci Smeru-SD hovoria, že vláda nemá vplyv na vývoj cien energií na svetových trhoch, ale má „dostatok zdrojov a nástrojov na to, aby pripravila scenár eliminácie negatívnych dôsledkov takéhoto zdražovania“. Podľa poslancov opozície žiadny takýto scenár neexistuje.

Koncom septembra sa uskutočnila mimoriadna schôdza parlamentu k cenám energií. Poslanci na záver schôdze neprijali uznesenie, ktoré by zaviazalo vládu predložiť do 15. októbra tohto roku harmonogram krokov, ako eliminovať dopady zvyšovania cien energií na slovenské domácnosti.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť