Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Poslanci by mali pokračovať v rokovaní o vydaní Roberta Fica na väzobné stíhanie

Termín hlasovania parlamentu je nejasný a sú pochybnosti, či sa bude o žiadosti prokuratúry hlasovať tento týždeň.


Parlament by mal dnes pokračovať v diskusii o žiadosti Generálnej prokuratúry SR vydať poslanca Roberta F. (Smer-SD) na väzobné stíhanie.

Vystúpiť majú necelé tri desiatky poslancov. Väčšinou ide o poslancov strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD). Tí vo faktických poznámkach reagujú na spolustraníkov a debata sa tak predlžuje. Po písomne prihlásených sa môžu do debaty prihlásiť poslanci aj ústne. Termín hlasovania parlamentu je preto nejasný a sú pochybnosti, či sa bude o žiadosti prokuratúry hlasovať tento týždeň. V pondelok 2. mája poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) Roman Foltin a Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzvali poslancov strany Smer-SD a Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), aby diskusiu nenaťahovali.

Parlament od štvrtka 28. apríla rokuje o súhlase s väzbou šéfa strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD). V diskusiu vystupujú hlavne poslanci Smeru-SD z sporadicky strany Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD). Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil Roberta F., exministra vnútra Roberta K., Norberta B. a Tibora G. pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Robert F. a Robert K. sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť