Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Poslanci za hnutie Sme rodina navrhujú regulovať aj elektronické cigarety bez nikotínu

Ak by návrh prešiel, regulácie by platili od začiatku septembra tohto roka.


Od začiatku septembra tohto roka by sa mali regulovať aj elektronické cigarety bez nikotínu. Vyplýva to z návrhu novely zákona o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov, ktorý do parlamentu predložili poslanci za hnutie Sme rodina Zuzana Šebová, Monika Péter a Miloš Svrček. Poslanci by sa týmto návrhom mali zaoberať na schôdzi, ktorá sa začne 2. mája.

Zákon v súčasnosti definuje a následne reguluje iba elektronické cigarety obsahujúce nikotín. Európska legislatíva ale umožňuje regulovať aj elektronické cigarety bez nikotínu. „Potreba regulácie je spôsobená hlavne tým, že ich tvar a užívanie je identické s elektronickými cigaretami s nikotínom a môžu predstavovať vstupnú bránu až k fajčeniu,“ uviedli poslanci.

Zároveň je podľa podľa poslancov veľmi komplikované kontrolovať, či dané výrobky naozaj neobsahujú nikotín. Súčasný stav, kedy absentuje akákoľvek regulácia predmetných výrobkov, nie je želateľným stavom. „Ako optimálne sa javí také nastavenie legislatívy, ktoré zohľadňuje mieru škodlivosti výrobkov a na základe tejto škodlivosti prispôsobí mieru regulácie, vrátane výšky daňového zaťaženia,“ dodali poslanci za hnutie Sme rodina.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje