Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Poslanci zvolili za riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa skončí tento rok 1. augusta.


Parlament zvolil za generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Ľuboša Machaja. Podporilo ho 89 poslancov zo 122 prítomných. Súčasný šéf RTVS Jaroslav Rezník dostal 29 hlasov. Na zvolenie bola potrebná nadpolovičná väčšina hlasov prítomných poslancov.

Machaj bol v minulosti programovým šéfom rozhlasu i dramaturg Slovenskej televízie. Je tiež spoluzakladateľom niekdajšieho rádia Twist. Blízko k zvoleniu bol už v stredu 29. júna v prvom kole voľby, keď mu chýbali dva hlasy.

TASR

Jeho šanca významne vzrástla po vyhlásení strany Sloboda a Solidarita (SaS). Uviedla, že v druhom kole podporí Machaja. „Želáme si zmenu vo vedení RTVS, pretože potrebujeme kvalitné spravodajstvo spĺňajúce najvyššie štandardy. Veríme, že pán Machaj naše očakávania naplní,“ vyhlásil po prvej voľbe člen parlamentného výboru pre kultúru a médiá Roman Foltin (SaS). Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) ešte pred prvou voľbou avizovalo, že klub podporí Machaja.

Poslanci si v prvom kole voľby mohli vybrať zo siedmich záujemcov. Okrem Machaja a Rezníka kandidovali Tibor Búza, Peter Badač, Ivan Golian. Peter Janků a Vladimír Seman. Daniel Živica sa kandidatúry vzdal. Poradná komisia pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS pri parlamentnom výbore pre kultúru a médiá zaradila medzi odporúčaných kandidátov na post riaditeľa RTVS Búzu a Machaja. Za prijateľných označila Badača a Goliana. Ako neodporúčaných kandidátov označila Janků, Rezníka, Semana a Živicu.

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa skončí tento rok 1. augusta.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť