Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Pošta v závere roka zaznamenáva veľké množstvo zásielok so zakázaným obsahom

Slováci posielajú kadejaké vianočné darčeky...


Slovenská pošta zaznamenáva predovšetkým v závere roka vysoké množstvo zásielok so zakázaným obsahom. V zásielkach do zahraničia, ale aj v rámci krajiny, je zakázané posielať omamné a psychotropné látky, jedy, jadrové materiály, rádioaktívne látky, vysoko rizikové chemické látky, výbušniny, muníciu, zápalné kvapaliny, strelné zbrane, nože a podobne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Slovenská pošta upozorňuje, že posielať je zakázané tiež živé zvieratá, pričom výnimkou sú len vybrané druhy hmyzu. Zákaz sa vzťahuje aj na ohrozené druhy voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín. Zásielky s obsahmi alebo úpravou, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí či poškodiť životné prostredie, sú tiež zakázané. Nedovoľujú sa ani zásielky, ktorých úprava alebo viditeľný obsah je urážlivý alebo hanlivý. Slovenská pošta vysvetlila, že šperky, drahé kovy, bankovky, poštové známky a iné ceniny je možné zasielať, no len v poistených balíkoch.

Shutterstock

„Ak sa medzi zásielkami určených na leteckú prepravu vyskytne zásielka s nedovoleným obsahom, komplikuje a spomaľuje to vypravenie lietadla a v konečnom dôsledku aj doručenie zásielok. Poštové podniky sú povinné zásielky s nedovoleným obsahom z prepravy vylúčiť. Ak zamestnanci Slovenskej pošty zistia v zásielke nedovolený obsah, pošta informuje príslušné orgány verejnej správy,“ uviedla Slovenská pošta s tým, že odosielateľom odporúča, aby si pred podaním balíkov na pošte najskôr skontrolovali, či posielaný tovar nie je vylúčený z prepravy. Zoznam vecí, ktoré sú z distribúcie v medzinárodnej preprave vylúčené, možno nájsť na stránke Slovenskej pošty v časti Poštové podmienky – medzinárodný styk, bod 8. Pošta žiada zákazníkov, aby tieto nariadenia v plnej miere rešpektovali.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť