Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

V školských osnovách značne chýbalo čokoľvek s aspoň minimálnou praktickou využiteľnosťou. Fyzikálne poučky a skladby šutrov boli fajn a nepochybne ťa obohatili o vedomosti, ktoré si ani nevedel, že potrebuješ, ale omnoho viac by si uvítal prípravné hodiny na život bez rodičov. Lebo hoci si mal obraznú predstavu o tom, ako to bude vyzerať, realita ťa ovalila po ksichte… ako ten šuter zložený bohvie z čoho.

Nemal si ani tušenie, ako rýchlo sa špiní riad, koľko tvojich ťažko zarobených peňazí zožerú „zbytočnosti“ ako aviváž či toaletný papier a už vôbec si nebol pripravený na to, že sa jedného dňa ocitneš zoči-voči desivo vyzerajúcemu pavúkovi a budeš ho musieť deportovať preč na vlastné náklady. Žiadny otec, ktorý pohotovo pribehne na pomoc a promptne ťa ho zbaví. Len ty, papuča a stiahnuté polky.

Shutterstock

To si na vlastnej koži vyskúšal aj tento človek (pravdepodobne slečna, ale kto sme, aby sme súdili, veď arachnofóbia je sviňa). Osemnohý nezvaný hosť sa mu ubytoval v poštovej schránke, a keďže sám si s ním nevedel rady, rozhodol sa o pomoc poprosiť jedinú ďalšiu osobu, ktorá so schránkou prichádza do pravidelného kontaktu. Poštára.

Poštár našiel na schránke nečakané volanie o pomoc

„Drahý poštár, držiteľ mojich balíkov, nosič účtov za energie. Píšem ti dnes tento list so žiadosťou o drobnú láskavosť,“ píše človek v odkaze strategicky umiestnenom na schránke. „Na opačnej strane tejto schránky žije pavúk a drží moju poštu ako rukojemníka. Ak by si ho mohol pre mňa odstrániť, či už ho premiestniť alebo brutálne zavraždiť, bol by som ti do smrti zaviazaný.“ 

Okrem textu sa na spodnej strane listu nachádza aj detailne vykreslená podobizeň votrelca, keby si ho náhodou chcel poštár s niekým pomýliť. Či táto prosba o pomoc nakoniec zabrala, nanešťastie, nevieme. Ale úprimne, pokiaľ sa poštár nebojí pavúkov tiež, kto by mohol odmietnuť?

Zdroj: neighborsfromhell / Instagram 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť