Postrach menom šéf: najhoršie veci, akými ti dokáže strpčiť život

Vieme, že potrebuješ peniaze, ale fakt to musí byť za každú cenu? Rýchlo si hľadaj niečo iné!

Zdroj: rawpixel.com/pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-arrival-beard-boss-429248/)

Ľudia nemajú trpezlivosť budovať vlastný biznis 3 roky, ale sú ochotní pracovať 40 rokov na sne niekoho iného. Aj keď sa s podnikavými a často veľmi originálnymi jedincami roztrhlo vrece, momentálne je toho na trhu už toľko, že tá jedinečnosť trošku zaniká, čo je veľká škoda. Princíp – ,,Ak sa ti nepáči, odíď. Na tvoje miesto čakajú ďalší piati!“ je práve ten, ktorý veľa ľudí drží aj v tej najhoršej práci, a to dlhé roky. Pevne veríme, že máš správneho a dobrého šéfa, ale ak nie, tak si určite toho svojho nájdeš v týchto bodoch. V tom prípade ti radíme – choď radšej tam, kde ťa dokážu oceniť!

Nedôveruje tvojim schopnostiam

No raz darmo, čo si neurobíš sám, ako keby si ani nemal. Takže ťa tam má len preto, že si sa osvedčil na istej úrovni alebo na špinavú prácu. Neverí, že dokážeš niečo viac, niečo lepšie. Ak navrhneš akúkoľvek zmenu či vylepšenie, si len nula, ktorá sa do toho nerozumie a myslí si, že je lepšia ako on (lebo jemu to doteraz ani nenapadlo). A ak náhodou dôjde k nejakým zmenám, bolo to samozrejme z jeho hlavy, ty úbožiak.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/john-krasinski-4ttIzGAFNM81O)

Sľuby sa sľubujú

…a blázni sa radujú. Že ťa čoskoro povýši, že ti pridá, ale ešte počkaj. Vždy ťa ubezpečí, že čoskoro to príde, len makaj ako blázon a snaž sa. Už čakáš dlhé mesiace a stále nič. Musel prijať niekoho nového, firma šetrí alebo sa práve niečo pokazilo a trebalo na opravu, či kúpu. Až na to, že jediné, čo sa kúpilo, bolo jeho nové auto.

energepic.com/pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-blur-boss-business-288477/)

Správa sa ako malé dieťa

Okrem toho, že ti kradne jedlo z chladničky, tak si môže robiť aj veeeeľmi vtipné fóry. Sranda musí byť, ale niektoré veci už fakt vtipné nie sú, najmä, keď si už pol dňa odstraňuješ lepidlo z prstov a klávesnice. A ešte sa dokáže uraziť, ak s niečím nesúhlasíš alebo nie si spokojný a nebaví sa s tebou aj pár dní. Také malé dieťa v dospeláckom tele. Nehovoriac o tom, že plesnutie po zadku alebo pre mužov – kecy o tom, čo by urobila, ak by ste tam boli sami sa stávajú časom veľmi nepríjemné.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sexy-jennifer-aniston-12jk0tdE8oI8hy)

Prehliada tvoje zásluhy

Ťažko povedať na ktorom kurze toto prednášali, ale negativizmus nie je to, čo zamestnancov posúva vpred. Kritika je na mieste, ale aj tú treba vedieť podať. Nemusí ťa síce chváliť každý deň a bozkávať ti nohy, ale raz za čas sa to hodí, obzvlášť ak si sa na nejakom projekte takmer upracoval na smrť. Ani by si nevedel, že sa dá žiť len na káve a energeťákoch.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/office-everybody-managed-hOzfvZynn9AK4)

Dáva ti zabrať

Tvoje výkony berie ako samozrejmosť a časom chce viac. V byte ti už zhnili všetky kvety, psa si podaroval rodičom alebo v tom horšom prípade ti vyrastajú deti a s nimi aj hnev tvojej ženy, pretože nikdy nie si doma. Tebe na tej práci záleží, ale tvojmu šéfovi nie. Vôbec si to nevie zmanažovať a tak ťaháte nadčasy, kým on odchádza na obed a už sa ani neplánuje vrátiť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gtfo-wut-ok-im-outta-here-yidUzBXdCA3gJlaow0)

Prijíma alebo povyšuje nesprávnych

A ako na potvoru, nového kolegu musíš zaučiť ty. Niekedy ti ostáva rozum stáť nad tým, podľa čoho vlastne vyberá tých nových, keďže tu v tomto prípade už mozgové bunky dávno vymreli, ale ak nebude dostatočne schopný samostatne pracovať, hádaj, kto bude na vine? Áno, ty. A keď sa už konečne blíži čas tvojho kariérneho rastu, tvoje miesto dostane prsnatá slečna, dohodená šéfovým známym.

rawpixel.com/pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-arrival-beard-boss-429248/)

Nedáva jasné zadania

Taký šéf – kamarát je vo veľkej miere čistá výhra, ale ak nemá žiaden rešpekt, zamestnanci ho berú ako parťáka. Tento typ nevie priamo povedať, čo od teba vyžaduje, pretože kým sa k tomu dostane, strácaš sa v jeho omáčkových slovách. A potom si každý vystrkuje rožky, každý si chodí do práce kedy sa mu zachce, nikto nenesie zodpovednosť a šéf už vie, že musí niečo zmeniť. No ale vyhodí si kamarátov? Asi ťažko.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/oWmFe9Gp1R6Ug)

Nedá ti dýchať

Keďže každý šéf chce mať v tíme len tých najlepších ľudí, musí si to predsa overiť. Niektorí osobne a ty pod vplyvom nervozity a stresu dod*beš všetko, čo chytíš do rúk. Príliš často chodíš na toaletu, obednú prestávku si mal o 32 sekúnd dlhšie, hrbíš sa a nevenuješ dostatočnú pozornosť zákazníkovi (rozumej, máš sa vopchať do zadnice a prosíkať ho, nech vykúpi celý obchod).

rawpixel.com/pexels.com (https://www.pexels.com/photo/assistant-beard-boss-business-630836/)

Nestojí za tebou, keď je problém

Čo môže byť horšie ako spraviť nejaký kolosálny prúser? Asi len to, keď ste napríklad nespravodlivo obvinený zákazníkom a váš nadriadený nestojí za vami. Dokonca by bol schopný dať mu aj celý jeho a aj váš plat dokopy, len aby bol spokojný. Už dávno neplatí, že zákazník má vždy pravdu, veľa ľudí to začínalo zneužívať. Ak si si stopercentne istý, že ty nie si na vine, šéf by ťa mal jednoznačne podržať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/power-starz-50-cent-3ohz6CjdIBhnCyTxU4)

Čerešnička na torte

Preťahuje ti manželku alebo akéhokoľvek iného člena tvojej rodiny (snáď, len ženského). Každý o tom samozrejme vie, len ty nie. Preto nikdy nechápeš tie súcitné pohľady alebo nervózne prešľapovanie kolegov. A potom sa to dozvieš a najradšej by si ich stĺkol oboch. Ale takto prídeš o job a aj o domov. Ani nevieš, kam máš od toho všetkého ujsť, ale buď rád, že už aspoň vieš, čo máš doma za pobehlicu. A možno pod hrozbou ublíženia na zdraví, dostaneš vyššie odstupné.

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec šokuje a zabáva ľudí obrazmi, ktoré vidí v úplne obyčajných predmetoch


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME