Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Potraviny nie sú jediné, čomu stúpla cena, zdražela aj drogéria. Takto vyzerajú aktuálne ceny

Zdraželi aj produkty, ktoré používaš každý deň.


Len nedávno sme ťa informovali o tom, že ceny potravín by sa mali opäť zvýšiť. Najnovšie dáta zo Štatistického úradu SR, na ktoré upozornili TV Noviny, ukazujú, že to nie sú jediné ceny, ktoré narastajú. Významný nárast cien zaznamenal aj ďalší sektor produktov, výrazne totižto zdražela aj drogéria. Vypovedá o tom nárast pri všetkých z dvadsiatich sledovaných položiek.

Drogéria predstavuje bežnú súčasť košíkov pri nákupoch. Spolu so zdraženými potravinami predstavuje zvýšenie cien drogérie výrazný nárast nákladov na domácnosť. V zozname produktov sa vyskytlo mnoho produktov, ktoré Slováci používajú na každodennej báze, niektoré aj dvakrát či trikrát denne.

Ktorá drogéria zdražela?

Azda najnepríjemnejším zvýšením prešla cena zubnej pasty, ktorú používame každý deň niekoľkokrát. Dáta ukazujú, že jej nárast bol v priemer o viac ako 40 centov.

Najväčšie zdraženie bolo v prípade opaľovacieho mlieka s ochranným faktorom, kde sa cena navýšila až o 1,20 €.

Radovať sa iste nebudú ani rodiny s malými deťmi, pretože cena detských plienok stúpla o 40 centov, čo tiež nie je málo. Nárastu cien sa nevyhli ani produkty, ktoré využívajú najmä ženy. Rúž na pery zaznamenal nárast o takmer 64 centov a farba na vlasy zas o 41 centov.

Nárast cien by sa mal spomaliť

Na záver tu však je jedna pozitívna správa. Analytici tvrdia, že vysoká inflácia začína už postupne klesať a pokračovať by to tak malo aj naďalej.

„Ak by sme vychádzali z aktuálnych informácií, napr. aj o avizovanom vývoji cien energií pre domácnosti, tak odhad budúcoročného rastu cien tovarov a služieb by mohol byť okolo 3 %,“ uzavrela analytička Eva Sadovská pre TV Noviny.

Potraviny nie sú jediné, čomu stúpla cena, zdražela aj drogéria. Takto vyzerajú aktuálne ceny
Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.