Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Kto by nepoznal kráľa kokaínu? Možno tí, skôr narodení by s tým mohli mať problém, keďže ho v roku 1993 zastrelili. Ale ak sa pozrieme spätne na jeho život, bol to veľmi vplyvný muž. Vyše 80 percent kokaínu v Amerike bolo prepašovaného z Kolumbie práve ním. Majetok sa odhadoval na 30 miliárd dolárov a taktiež bol v magazíne Forbes na popredných priečkach najbohatších ľudí na svete. Veľa toho však aj zakopal na rôznych pozemkoch, takže úplne presné číslo sa nedozvieme, aj keď to bolo minimálne o 100 miliárd viac. Jeho biznis a vplyv boli obrovské. Až 15 ton kokaínu putovalo denne do Ameriky. Gumičky na zväzovanie peňazí ho mesačne vyšli na 2500 dolárov. Vlastnil nespočetné množstvo helikoptér, lietadiel, jácht,domov, víl či kancelárií. A do jedného takého útulného domčeku máš možnosť sa vybrať aj ty.

https://www.instagram.com/p/BYHj0KshDFF/?tagged=pabloescobar

Dom Casa Malca sa nachádza v meste Tulum v Mexiku. Obchodník s umením Lio Malco odkúpil takmer po 10 rokoch túto nehnuteľnosť a vznikol krásny päťhviezdičkový hotel priateľský k životnému prostrediu. Je veľmi vkusne prerobený a pán Malco poskytol páru diel aj so súkromnej zbierky. Pláže s bielym pieskom a krištáľovo čisté more sú určite veľkým lákadlom, no možno aj vidina nájdenia zakopaných peňazí je dôvod, prečo dovolenkovať v tejto destinácií.

<

V ponuke nájdete 35 izieb a apartmánov, dve reštaurácie, bary, 3 bazény, z toho jeden strešný, kde si taktiež môžeš užívať západ Slnka. Kvalitné vybavenie, luxusný hotelový textil z egyptskej bavlny a skvelé jedlo ťa vyjde od 400 eur za jednu noc. Najväčší apartmán má 70 m² a dom sa dá prenajať aj na súkromné akcie ako sú svadby či oslavy.

Tradičné mexické jedlá sú doplnené aj svetovou kuchyňou a je veľkým plusom, že nakupujú od miestnych ľudí a stavajú na lokálnych potravinách. Svieže ryby, čerstvé bylinky, tropické plody a iskra čajov a citrusov priamo od tých najkompetentnejších – domorodcov, potomkov Mayov je veľký dar.

https://www.instagram.com/p/BRGr0oFF4iq/?taken-by=casamalca

Zdroj: casamalca.com, zaujimavysvet.sk
Titulná fotka: instagram.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť