Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Potvrdené! Producenti pracujú na nových filmoch zo sveta Pána prsteňov

Magický svet J. R. R. Tolkiena sa vráti na plátna kín.


Tak sa zdá, že Pán prsteňov sa čoskoro vráti. Teraz však nehovoríme o druhej sérii seriálu Pán prsteňov: Prstene moci, ale o pripravovaných nových filmoch podľa známej knižnej ságy J. R. R. Tolkiena. Informáciu o tom, že sa chystajú, priniesol portál The Hollywood Reporter.

Štúdiá Warner Bros. a New Line Cinema, ktoré stáli už za trilógiami Pán prsteňov a Hobit od Petera Jacksona, totiž spojili sily so švédskou spoločnosťou Embracer Groub AB, ktorá získala práva na produkciu filmov, hier, reklamných predmetov či atrakcií s motívmi Stredozeme.

Konkrétnejšie informácie sú, samozrejme, zatiaľ stále neverejné, ale o plánoch štúdia vie aj Jackson a jeho kolegyne Fran Walsh a Philippa Boyens, ktoré sa podieľali na scenároch Pána prsteňov aj Hobita. „Warner Bros. A Embracer nás informujú o každom kroku,“ uviedli vo vyhlásení. „Tešíme sa na stretnutie s nimi a radi si vypočujeme ich víziu o tom, ako ságu posunúť vpred.“

Potvrdené! Producenti pracujú na nových filmoch zo sveta Pána prsteňov
MovieStillsDB / New Line Cinema

Nové príbehy?

Vyvstáva prirodzene otázka, akých príbehov by sme sa asi mohli dočkať. Znovu prerozprávať trilógiu Pán prsteňov je zrejme zbytočné. Na udalosti Druhého veku sa zase sústredí seriál Pán prsteňov: Prstene moci od Amazonu. Filmári by sa teda mohli zamerať na Tretí vek. V ňom sa síce odohrala aj Vojna o prsteň, ale okrem nej ponúka aj viacero iných príbehov. Producenti by do nich navyše mohli zapojiť aj staré známe postavy na čele s Aragornom, Gandalfom či Bilbom.

„Spolu s našimi partnermi v New Line Cinema a Warner Bros. Pictures si plánujeme ctiť minulosť, pozerať do budúcnosti a udržiavať najvyššiu možnú kvalitu,“ podotkol Lee Guinchard zo spoločnosti Freemode, ktorá je súčasťou korporátu Embracer. Zámer sfilmovať ďalšie príbehy z Tolkienovho sveta potvrdili aj Michael De Luca a Pamela Abdy z Warner Bros.

Potvrdené! Producenti pracujú na nových filmoch zo sveta Pána prsteňov
MovieStillsDB / New Line Cinema

Pred dvadsiatimi rokmi urobila spoločnosť New Line bezprecedentný risk, aby realizovala neuveriteľné príbehy, postavy a svet Pána prsteňov na veľkom plátne,“ napísali v oficiálnom vyhlásení. „Výsledkom bola prelomová séria filmov, ktoré si obľúbili generácie fanúšikov. Napriek rozsiahlosti a detailom v týchto dvoch trilógiách, obrovský a komplexný vesmír J. R. R. Tolkiena zostáva vo filmovej podobe do značnej miery nepreskúmaný.

To nám dáva príležitosť pozvať fanúšikov hlbšie do filmového sveta Stredozeme. Je pre nás cťou a sme nadšení, že môžeme na tomto dobrodružstve spolupracovať so spoločnosťami Middle-earth Enterprises a Embracer.“


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.