Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor
Zdroj: ©Warner Bros. / Continental Film

Potvrdené: Sci-fi epos Duna dostane pokračovanie. Poznáme už aj dátum premiéry

Veľkolepý sci-fi príbeh nekončí.

Fantastické správy! Ako píše portál IndieWire, parádna Duna sa naozaj dočká druhého dielu. Epické sci-fi podľa románu Franka Herberta si odbilo premiéru len pred niekoľkými dňami a pokiaľ si ho stále nevidel, tak ťa môžeme odkázať na našu nadšenú recenziu.

Denis Villeneuve doručil do kín vynikajúci, dospelý a poriadne atmosférický sci-fi film, avšak mnohí fanúšikovia boli v posledných dňoch ako na ihlách. Nebolo totiž isté, či štúdio Warner Bros. dá zelenú aj pokračovaniu, aj keď treba dodať, že sa priam samo pýtalo. Nielen tým, že na plátne znel podtitul Duny „Časť prvá“, ale aj tým, že Villeneuve zatiaľ sfilmoval približne prvú polovicu prvej knihy.

Warner Bros./Continental Film

Človek by si pomyslel, že za podobných okolností by dvojka mala byť samozrejmosťou. Warner Bros. však nebolo tomuto nápadu automaticky naklonené. Chcelo si počkať na to, ako sa Dune bude dariť po finančnej stránke.

Poznáme aj dátum premiéry

Výrazne jej to sťažila pandémia, ale aj napriek tomu boli prvé informácie z trhov pozitívne (momentálne má Duna na konte viac ako 223 miliónov dolárov a sme zvedaví, ako sa jej bude dariť ďalej). Nesmieme tiež zabudnúť na to, že Villeneuveov epos pozbieral veľmi spokojné recenzie a divácke ohlasy. Teraz to však konečne máme oficiálne potvrdené: pokračovanie Duny do kín naozaj dorazí!

Warner Bros./Continental Film

A aby toho nebolo málo, štúdio nám už prezradilo aj dátum premiéry. Duna: Časť druhá by mala do kín zamieriť 20. októbra 2023. Na režisérsku stoličku sa, samozrejme, posadí Denis Villeneuve a vrátia sa aj predstavitelia hlavných úloh Timothée Chalamet či Zendaya. Hudbu opäť zloží overený Hans Zimmer.

Mohlo by ťa zaujímať:

Videli sme epické sci-fi Duna! A ty by si rozhodne mal tiež vyraziť do kina

Práce na scenári už prebiehajú a samotný Denis Villeneuve tvrdí, že diváci sa rozhodne majú na čo tešiť. „Bolo mojím snom adaptovať Dunu od Franka Herberta,“ povedal. „Musím poďakovať fanúšikom, kastingu, štábu a štúdiu Legendary a Warner Bros., že pomáhajú tento sen zrealizovať. Toto je ešte len začiatok.“


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.