Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Poučia sa niekedy slovenskí šoféri? V Bardejove zadržali vodiča s 3,6 promile

Ani hrozné tragédie nie sú pre mnohých dostatočným varovaním...


V priebehu uplynulých pár dní sme sa takmer každý deň dopočuli o ďalšej hroznej nehode zo slovenských ciest, ktorej príčinou bol alkohol. Svojím spôsobom je vlastne aj prekvapujúce, že ich nie je viac. Vodiči s vysokým podielom alkoholu v krvi patria k slovenským cestám neoddeliteľne ako hlboké výmole.

Vo štvrtok policajti zadržali muža, ktorý si za volant sadol s 3,6 promile. Ani tragédia zo Zochovej pre neho nebola dostatočným varovaním! Ako riešiť tento problém? Pomôžu prísnejšie tresty? Alebo by skôr pomohlo, ak by celá spoločnosť zmenila svoj postoj k alkoholu a ľudia si uvedomili, že pravidlá nie sú na to, aby sa porušovali?

Shutterstock

Tridsaťročný muž z Bardejova, ktorý si vo štvrtok 6. októbra podvečer sadol za volant s viac ako 3,6 promile, už čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom dnes prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Muž šoféroval vo štvrtok osobné auto po miestnej ulici Pod Vinbargom, pričom pri vchádzaní na parkovisko sa nevenoval plne vedeniu vozidla a narazil do zaparkovaného nákladného vozidla. Majiteľovi tohto auta spôsobil škodu vo výške 500 eur. Po dopravnej nehode polícia podrobila vodiča dychovej skúške. Výsledok prvej presiahol 3,5 promile, výsledok opakovanej dychovej skúšky presiahol 3,6 promile. Policajná hliadka tak mladého Bardejovčana na mieste zadržala, obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť