Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Používanie dronov na Slovensku bude jednoduchšie. Nová aplikácia ti prezradí všetko potrebné

Štátna ochrana prírody informuje o novej aplikácii pre používateľov dronov.


Používanie dronov v prírode bude jednoduchšie. Štátna ochrana prírody SR informuje o novej aplikácii pre používateľov dronov. Cieľom je upozorniť používateľov na územia, kde je pre používanie dronov potrebný súhlas orgánu ochrany prírody. Informuje o tom Národný park Slovenský kras na webovej stránke.

„Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky v priebehu roka 2021 začala spolupracovať s Občianskym združením Mám Dron, ktorého cieľom je zvyšovanie povedomia o zodpovednom využívaní vzdušného priestoru ako profesionálnych, tak aj hobby používateľov dronov.“

Shutterstock

„Občianske združenie vytvorilo aplikáciu MamDron pre používateľov dronov, ktorá je bezplatná a jej používanie nie je podmienené členstvom v Občianskom združení Mám Dron,” píše sa na webovej stránke.

Aplikácia je dostupná na webe www.mamdron.sk, ktorá poskytuje používateľom informácie k zodpovednému používaniu dronov z verejných a súkromných zdrojov a tiež od orgánov štátnej správy a samosprávy. Zodpovedné používanie dronov zaručí bezpečnosť vzdušného priestoru a uplatňovanie a rešpektovanie platnej legislatívy.

Zdroj: SITA


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.