Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Používaš Vinted? Dávaj si pozor, Slovákov tam ohrozuje nový typ podvodu

SMS už nie sú jediným spôsobom, akým ťa chcú okradnúť.


Platforma Vinted sa stala v posledných mesiacoch jedným z najobľúbenejších online trhovísk. Ľudia z celej Európy, vrátane Slovákov, tam predávajú a kupujú prevažne oblečenie, nechýbajú však ani ďalšie zaujímavé kúsky. Podobne ako na všetkých online trhoviskách, aj na stránke Vinted útočia vo veľkom podvodníci. Majú nový typ podvodu, poukázal na to redaktor TV JOJ Juraj Hajdin.

Skupinka potmehúdov sa pokúša prelomiť účty. Prídu vám SMS s kódom, ktorý ste si nevyžiadali. Následne vám budú telefonovať zo zahraničného čísla, kde vás automat bude žiadať o zadanie bezpečnostného kódu. Nenaleťte,“ uvádza Juraj Hajdin na svojej facebookovej stránke.

Nový typ podvodu na Vinted

Doteraz bolo zvykom, že podvodníci posielali správy a rôzne odkazy. Teraz sa podvodníci na Vinted posúvajú ešte o level vyššie. Pošlú ti cez SMS 5-miestny overovací kód, pri ktorom uvádzajú platnosť päť minút, a k tomu odkaz na falošný web. Novinkou je, že podvodníci svojim potenciálnym obetiam aj volajú, robot od nich chce tento potvrdzovací kód.

Niektorí ľudia sa už takmer nachytali. Podvodníci im písali cez aplikácie WhatsApp a Messenger, pričom nechýbalo veľa a nechali by sa oklamať.

Kto vie, aké praktiky budú ďalšie. Najlepším spôsobom, ako predísť krádeži, je neotvárať žiadne odkazy. A pokiaľ ide o niektoré sociálne siete, tak odporúčame neodpisovať ľuďom, ktorých profil vznikol nedávno.

Shutterstock

Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.