Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Určite si mal babku alebo niekto z tvojich známych mal babku, ktorá verila všetkým poverám. Chcel si niečo začať robiť v piatok? Božechráň! Nepoznáš to, že v piatok je zlý začiatok? Smolu budeš mať zaručenú! Je kopec takých povier, ktorým verí aj trochu mladšia generácia. O aké ide?

Čierna mačka

Čo nám kedy čierne mačky urobili? Myslíme, že na to odpovieš, že nič. No v minulosti boli často spájané s čarodejnicami a so samotným diablom. Možno práve preto vznikla táto šialená povera. Keď ti čierna mačka prejde cez ulicu, musíš si trikrát odpľuť. Ak to neurobíš, budeš mať smolu.

Samozrejme, povier s čiernymi mačkami je veľa, táto patrí medzi tie najznámejšie. Možno si ešte počul o tom, že ak máš čiernu mačku v dome, neostaneš v trvalom vzťahu. Zaujímavá zámienka toho, prečo ti žiaden vzťah nevydrží. Hoď to na mačku!

Shutterstock

Urieknutie z očí

Ak na seba s niekým dlhšie pozeráte a ty si ten, ktorý uhne pohľadom ako prvý, je možné, že ti uriekne. Niekto z teba vysal energiu a celý deň ťa bolí hlava. Na to majú naši najstarší aj niekoľko trikov. Jedným z nich je hádzanie zápaliek, ktoré by ti mali pomôcť v tom, aby ťa hlava nebolela, alebo to môže byť červená šnúrka. Určite si videl kopec ľudí, ktorí takúto šnúrku nosia každý deň. Malo by ich to chrániť pred urieknutím. Koľko opodstatnenia môže ľudstvo vymyslieť obyčajnej šnúrke!

Udretý lakeť

Koľkokrát sa ti stalo, že si si udrel lakeť? Podľa tejto povery to má veľmi veľký význam. Ak si udrieš lakeť, znamená to, že ťa ohovára svokra. Chudáci tí nešťastníci, ktorí sa stále udierajú. Musia si myslieť, že ich svokry neznášajú.

Shutterstock

Svrbenie

Svrbenie je kategória sama osebe. Niekedy stačí, že ťa poškriabe vlas a niekto ti hneď nájde príčinu. Ak ťa svrbí nos, tak sa budeš s niekým hádať. Pri pravej dlani môžeš očakávať peniaze, zatiaľ čo pri tej ľavej výdavky. Už ti to začína dávať zmysel? Tak počúvaj toto. Ak ťa svrbí ľavé ucho, tak o tebe niekto rozpráva pekne. Pri pravom o tebe niekto hovorí škaredo. Môžeš si poškriabať naozaj čokoľvek, význam to bude mať stále rovnaký. Nestane sa nič.

Zakríknutie

Hovorí ti niečo pocit, keď si vydýchneš a povieš si, že ako dobre, že sa to nestalo inak? Alebo si povieš, že tá situácia mohla dopadnúť oveľa horšie. To, čo by ti na to tvoja babka povedala, je, aby si rýchlo trikrát poklopkal na drevo, nech to náhodou nezakríkneš. Možno sa tešíš predčasne, poklopkanie na drevo ťa ale zachráni od toho, aby si sa netešil iba predčasne.

Prechod popod rebrík

Ak vidíš niekde len tak roztvorený rebrík a láka ťa popodeň prejsť, nerob to. Obíď ho. Ak popod rebrík prejdeš, čaká ťa veľké nešťastie. Je to celkom logické, že? Možno sa stalo, že keď niekto prechádzal popod rebrík, tak na neho spadol. Takto mohla táto povera vzniknúť, keďže roztvorené rebríky nie sú úplne stabilné.

Shutterstock

Zabitie pavúka

Patríš medzi arachnofobikov? Dúfame, že si pavúkov nezabíjaš sám. Môže ti to totiž priniesť nešťastie. Začal si si práve rátať, koľko nešťastia ťa v živote čaká? Najskôr sa za to môžeš poďakovať všetkým pavúkom z tvojich nočných môr. Ďalším dôvodom na to, prečo by si pavúkov nemal zabíjať, je to, že ti do domu nesú peniaze. Takže čím viac pavúkov, tým viac peňazí. Úplne obyčajná a logická rovnica.

Rozbité zrkadlo

Ak rozbiješ zrkadlo, tak ťa čaká 7 rokov nešťastia. Asi najznámejšia povera, aká existuje. Aj teba čaká smola najbližších 70 rokov tvojho života? Jediný spôsob, ako sa tejto smoly zbavíš, je zahrabať kúsky skla do zeme. Kto to ale reálne urobil? Povier spojených so zrkadlami je viac. Ďalšou je napríklad to, že ak spadne zrkadlo samo od seba, tak niekto zomrie. Povery plné optimizmu.

Shutterstock

Ďalšie povery:

• Ak ťa navštívi kominár, budeš mať šťastie.
• Ak počuješ v noci kikiríkať kohúta, niekto zomrie.
• Ak položíš kabelku na zem, uletia ti peniaze.
• Chyť sa za gombík a budeš mať šťastie.
• Ak rátaš zúbky na hrebeni, tak ti vypadnú všetky vlasy.
• Ak nájdeš štvorlístok, budeš mať šťastie.
Vtáčie exkrementy prinášajú šťastie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť