Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

V detstve mali mnohí z nás vysnívané profesie, ktorým sa túžili venovať, keď už budú „veľkáči“. Doba plynula, nám začalo pribúdať sadielka, hormónov i zážitkov. A spolu s nami dospeli (v tých lepších prípadoch) aj naše názory a zmenil sa náš pohľad na svet, sny i túžby.

To, čo nám prišlo kedysi ideálnou prácou, dnes už iba v rámci sebaúcty robiť nemienime, keďže sme často snívali o povolaniach, na ktoré sme nemali absolútne žiadne predpoklady a čas to iba potvrdil.

Mean Girls No GIF - Find & Share on GIPHY

Toto sú práce, ktoré sme túžili vykonávať ako deti, no dnes si to už nevieme za triezva ani predstaviť. Týmto článkom nechceme, samozrejme, dehonestovať žiadnu prácu.

Smetiar

Voziť sa na parádnom smetiarskom aute bolo snom každého druhého malého chlapca. Pravdepodobne vtedy nebrali do úvahy výšku mzdy a fakt, že odpadky smrdia. A tak sa z nádejných päťročných smetiarov stali časom inžinieri a právnici.

Modelka

Na druhej strane, dievčatká vymetali skrine svojich mám, obliekali si na seba rôzne nesúrodé outfity a organizovali módne prehliadky v obývačke. Mnoho z nás túžilo mať korunku na hlave a byť také krásne ako missky z telky. Nie všetkým nám to, žiaľ, kvôli neprajnému genofondu a blízkemu vzťahu ku koláčom vyšlo.

Spevák

Kto by si nepamätal na prvú Superstar a megaošiaľ okolo nej. Zo dňa na deň sme sa chceli premeniť na spevácku hviezdu, byť zahádzaní plyšákmi a rozdávať autogramy jedna radosť. No časom sme prišli na to, že k tomu okrem nasadenia treba minimálne štipku speváckeho talentu, ktorý nám, bohužiaľ, pridelený nebol.

https://www.youtube.com/watch?v=1usSPpJSrnI

Herečka

Inšpirovali nás k tomu hviezdy ako Milagros z Divokého Anjela, slepá kráska Esmeralda a očarujúca Rosalinda. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na sestry Elisondové, s ktorými sa stotožnila nejedna násťročná milovníčka telenoviel.

Chceli sme žiť v Latinskej Amerike, byť také pekné ako hlavné hrdinky, mať takých svalnatých chlapcov a zažívať podobné životné osudy a vzrušenie ako ony. Život nám ich ale pripravil sám a bez scenára. Stačí jedna PMS, mesiac v karanténe a sme omnoho dramatickejšie ako celá Cholito s Chimenou dohromady.

Moviestillsdb / Telefé International

Policajt

A mať k tomu ešte aj úžasného parťáka Rexa, prežívať naháňačky ako fešák Moser a čakať, ako sa nám indície a vrahovia začnú odkrývať sami. Časom sme ale zistili, že to nebude taká malina a okrem salámových žemlí by sme potrebovali aj poriadnu dávku guráže.

Detektív

Seriály, ako napríklad Monk alebo Veronika Marsová, niektorých z nás úplne pohltili a zrazu sme všetci túžili vyšetrovať záhady, vraždy a zmiznutia. Zbierať dôkazy, pátrať po stopách, mať blonďavé vlasy a koliesko navyše. Síce sme sa v dospelosti dali na iné chodníčky, no v rámci stalkovania na sociálnych sieťach tieto zručnosti pravidelne trénujeme. 

Moviestillsdb / USA Network

Lekárka

Pri tomto povolaní nás ovplyvnila Ordinácia v ružovej záhrade, Klinika Grace, ale tie staršie ročníky aj legendárna Nemocnica na okraji mesta. Chceli sme sa prechádzať v bielych plášťoch a zachraňovať ľudské životy na dennom poriadku. Bohužiaľ nám k tomu dnes chýba vyštudovaná medicína a schopnosť ostať pri vedomí pri bezprostrednom kontakte s krvou.

Učiteľka

Túžili sme rozdávať samé jednotky a včeličky, opravovať písomky s úsmevom na tvári, chodiť do kabinetu, robiť nástenky a byť rovnaká fešanda ako pani triedna učiteľka. Vtedy sme totiž nevnímali, aké sú decká zákerné potvory, ktoré pijú krv, a o výške učiteľského platu sme takisto nemali ani poňatia.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť