Povolania, vďaka ktorým ťa budú ľudia nenávidieť

Ak nemáš rád ľudí a nevadí ti, že ťa v duchu budú preklínať, tu je pár tipov

V živote je veľmi ťažké sa rozhodnúť, kým sa chceš stať, keď „vyrastieš“. Ak odmalička túžiš byť smetiarom, nech sa páči. Ale nie každý to zistí hneď a niektorí ľudia sa, čo sa kariéry týka, nenájdu celý život. Ak nemáš rád ľudí a nevadí ti, že ťa v duchu (možno aj nahlas) budú preklínať a nadávať ti, tu máš 5 tipov, kým by si raz mohol byť…

Doktor

Veľmi všeobecne sa dá napísať, že je úplne jedno aký je to doktor, aj tak ideš k nemu s veľkou nevôľou. Je to zahanbenie v akom stave nesieš svoje telo do ordinácie, ba či strach? Intímne otázky u gynekológa alebo urológa, či odber krvi u všeobecného nie je veľmi príjemná predstava stráveného doobedia. Avšak v tejto kategórií jednoznačne vyhráva zubár. Ten chudák, čo toľko rokov študoval, ti chce len pomôcť a uľaviť ti od bolesti, no ty v momente keď drží vŕtačku, máš chuť ju vytrhnúť a napchať mu ju až do žalúdka, aby vedel ako to bolí.  Alternatívou môže byť (ako sa vraví v jednom otrepanom vtipe), chytiť ho medzi nohy a povedať mu: ,, Teraz si dáme obaja veľký pozor, aby sme si neublížili!“ A ten účet, ktorý si odnášaš so sebou, ten môžeš použiť na utrenie nosa, keď sa vonku od zúfalstva rozplačeš. Ak by ti však zubár popri ordinovaní takto úžasne spieval Sheerana a tancoval obočím, bolo by to lepšie, nie?

Vodič

Keby bol povolený odstrel, ver tomu, že už tu nie si. Na svedomí by ťa mali matky alebo ľudia po nočnej. Vodič sanitky zapína sirénu, presne v tom čase, keď dieťa spí a ani taký vodič – kuriér nezaháľa a zazvoní vtedy, keď si si práve ľahol. Nie jeden kvetináč letel po dodávke, ktorej šofér akýmsi zázrakom vycítil, že teraz je ten správny čas revať do megafónu: ,,Sladké červené melóny predávame! Melóny sladké, červené!“ Ani smetiari na tom nie sú o nič lepšie, ale tiež nemôžu za to, že majú pracovnú dobu už od šiestej ráno.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/kill-killing-gif-VXYvfSarLCFLq)

Učiteľ

Len čo opäť začne školský rok, snažíš sa prísť na to, či je možné privodiť chrípku pedagógovi úpenlivým modlením sa. Namiesto toho, aby si si učivo naštudoval, nadávaš na tú kreatúru čo ťa vyvolala. Sú učitelia, ktorých práca nebaví a dávajú to patrične najavo, ale sú aj takí, ktorí ťa vážne chcú pripraviť do života a dúfajú, že raz na nich budeš v dobrom spomínať. Kým však dospeješ do tohto štádia, pretečie enormné množstvo nadávok, tajných predstáv o tom, ako na učiteľku spadne tabuľa, či diskusií o tom, prečo vlastne takýto človek štrajkuje, keď má dvojmesačnú dovolenku a víkendy a sviatky voľno.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/stevendepolo/6022973168)

Fitness tréner

Ó, áno. Teraz, keď je fitness trénerom už každý, patrí toto povolanie taktiež k dosť nenávideným. Len si predstav, že tvoja kočka si jedného nájde. Vyrysovaný, pekný borec, ktorý sa dotýka jej spoteného tela a pomáha jej v rôznych polohách dosiahnuť spoločný cieľ… Tak čo, už žiarliš? Nehovoriac o tom, že po dvanástom brušáku ťa hecuje k ďalším pre teba nadpozemským pohybom a ty chceš len umrieť alebo mu rozbiť s tou činkou hlavu. Jemu sa to povie, keď má na sebe pätnásť percent tuku a odbehnúť maratón mu nerobí žiadny problém. V konečnom dôsledku sa mu len a len poďakuješ, ale tá cesta je dlhá a náročná.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/personal-fitness-trainer-Y8gS50iCcvsVW)

Politik

Ak sa chceš mať najlepšie na celom Slovensku, staň sa politikom. Nechaj si vyoperovať chrbtovú kosť a zabezpečíš seba a aj svoju rodinu na veľmi dlhý čas. Minimálne polovica Slovenska ťa bude nenávidieť, ale tebe to môže byť úplne jedno. Jedna kauza sa zametie druhou a ľudia s tým nič viac neurobia. Maximálne tak vyplakávajú v komentároch na internete a nasledujúce obdobie ťa opäť zvolia. Musíš sa však naučiť dobre klamať a mať skvelé argumentačné schopnosti, aby si ľudí presvedčil, že máš pravdu. Vlastne počkať, nie. Stačí ak sa poďakuješ za otázku a odídeš preč.

wikipedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mauricio_Macri_-_the_politician.jpg)

Titulná fotka: flickr.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
63
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
29 vecí, ktoré určite robíš so svojou najlepšou kamoškou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME