Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Power Rangers opäť v akcii! Po 30 rokoch sa na obrazovky vrátia farební superhrdinovia

Netflix vráti na televízne obrazovky slávnych hrdinov Mighty Morphin Power Rangers, ktorí sa postavia starej známej Rite Repulse.


Netflix opäť potešil divákov narodených v 90. rokoch. Svetlo sveta uzrel úplne prvý trailer filmu Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always, ktorý nám ponúkol náhľad do nového príbehu o obľúbených Strážcoch vesmíru.

Podtitul filmu sa dá preložiť ako Raz a Navždy, čo nám prirodzene napovedá, že pôjde o návrat starých hrdinov, ktorých sme sledovali každé víkendové ráno na televíznych obrazovkách. Vráti sa niekoľko známych hercov, ktorých poznáme zo seriálu, na čele s robotom Alphou 5, avšak, ako sa zdá, bez oddaného vodcu strážcov Zordona.

Do hlavných úloh boli obsadení opäť David Yost, stvárňujúci knihomola Billyho Cranstona/Modrý strážca vesmíru, Walter Jones ako tanečník Zack Taylor/Čierny strážca vesmíru, Steve Cardenas
ako športovec Rocky DeSantos/Červený strážca vesmíru a Catherine Sutherland ako nežná Katherine ‚Kat‘ Hillard/Ružový strážca vesmíru.

Saban Entertainment / moviestillsdb.com

Na strane záporákov stretávame ďalšiu známu tvár!

Ako nám napovedal samotný trailer, proti strážcom sa postaví ich úplne prvý úhlavný nepriateľ Rita Repulsa, ktorú si vo filme zahrá opäť herečka Barbara Goodson. Tej budú vypomáhať jej verní sluhovia, prezývaní ako morfelíni.

Zatiaľ neznámych úloh sa vo filme zhostili aj herec Johnny Yong Bosch, známy ako druhý seriálový Čierny strážca vesmíru, a herečka Karan Ashley, stvárňujúca druhú seriálovú Žltú strážkyňu vesmíru.

Zabili človeka, potrestaní nebudú. Nezmyselný kórejský zákon chráni 13-ročných kriminálnikov

Odporúčame prečítať:

Zabili človeka, potrestaní nebudú. Nezmyselný kórejský zákon chráni 13-ročných kriminálnikov

Čo môžeme očakávať od príbehu?

Strážcovia sú povolaní vrátiť sa do úloh superhrdinov po tom, čo sa na scéne objaví stará hrozba menom Rita Repulsa, ktorá sa znovu pokúsi podmaniť si celý svet. Aby sa jej to podarilo, musí poraziť svojich odvekých nepriateľov, ktorými sú Power Rangers, ochrancovia Zeme a mesta Angel Grove.

Pri jednom z bojov je však Trini, prvý Žltý strážca vesmíru, zabitá. To naviac skomplikuje nový plán Rity, ktorá chce použiť stroj času, aby sa vrátila do minulosti, keď ešte hrdinovia neboli Strážcami vesmíru.

V jednom zo záberov traileru tiež vidíme Zeleného strážcu vesmíru, ktorého pôvodný predstaviteľ Jason David Frank minulý rok spáchal samovraždu.

YouTube video

Máme tu konečne vydarený reboot legendárnych Power Rangers?

Po nevydarenom pokuse o reboot Mighty Morphin Power Rangers z roku 2017 tu máme krásny nostalgický trailer, ktorý nás okamžite vtiahne do detských čias. Ukážka nám poskytla prvé zábery, ktoré sa pridržiavajú svojej predlohy z 90. rokov, čiže nevidíme veľa zbytočného CGI, čo nám výkony kaskadérov iba potvrdzujú.

Príjemným potešením je tiež návrat ikonických dino-zordov z prvej série seriálu, ktorých Strážcovia v záverečnom boji určite využijú. To celé sa odohráva v novej ukážke, ktorú v pozadí dopĺňajú pôvodné kulisy, originálny soundtrack z úvodnej zvučky seriálu a zimomriavky skalných fanúšikov.

Určite si prečítaj:

Keď sa darí, tak sa darí. Títo Slováci a Česi nemali práve najlepší deň v práci

Ako si tvorcovia poradia s náhradou za ostatných absentujúcich Strážcov, sa dozvieme už 19. apríla, keď film debutuje na platforme Netflix. It’s Morphin Time!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje