Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Vzťahy samy osebe sú komplikované, ale skúste si predstaviť, že chodíte s niekým z inej krajiny alebo odlišnej kultúry. Niektorí ľudia si to však nemusia predstavovať, pretože takýto vzťah zažili na vlastnej koži.

Ak patríš medzi nich, alebo len chceš vedieť, ako dokážu dvaja zaľúbenci s rozdielnym materinským jazykom fungovať na diaľku, dozvieš sa to v nasledujúcich riadkoch. Z vlastnej skúsenosti sme totiž dali dokopy pozitíva a negatíva, ktoré vzťah na diaľku so zahraničným partnerom prináša.

Pozitíva vzťahu so zahraničným priateľom/priateľkou

To, že ste v denno-dennom osobnom kontakte so svojou polovičkou, nie je vždy najlepší nápad. Tak ako každý organizmus na Zemi potrebuje vzduch, tak isto potrebuje dýchať aj váš partner. Už len tým, že každý bývate v inom štáte, vám dáva dosť priestoru na sebarealizáciu a osobný rozvoj. Jednoducho môžete mať viac priestoru a nebrzdí vás nejaký toxický vzťah a každodenné kontrolovanie.

Shutterstock
Nesmiete nič schovávať

Ak takýto vzťah má fungovať, musí tam byť dôvera a vzájomný rešpekt. Samozrejme, v každom zdravom vzťahu sa objaví žiarlivosť, ktorá však musí byť tiež primeraná. Treba si navzájom dôverovať a nezveličovať, nenafukovať situácie, ktoré sa javia ako podozrivé a pritom naozaj ide len o nevinnú vec.

Dôveruj, ale preveruj

Vzťah na diaľku nie je jednoduchý, z vlastnej skúsenosti odporúčame, aby ste boli zadobre a v úzkom kontakte aj s priateľmi svojho partnera. Pomôže vám to dozvedať sa akékoľvek novinky a tiež vás to viac zblíži. To všetko však platí aj pre vzťahy na Slovensku.

Shutterstock
Chýba mi, no je ďaleko

Nezúfajte, čoskoro sa znova určite uvidíte, nie nadarmo je tu ľudové porekadlo „láska hory prenáša“. Ak sa naozaj máte radi, tak si automaticky začnete chýbať a takisto tu nebude jed vo forme každodenného stretávania sa. Budete sa na seba tiež viac tešiť a počítať dni, kým sa znova uvidíte. Bez servítky si to v posteli určite vynahradíte magickými chvíľkami.

Stop rutinám

Diaľka a to, že sa nevidíte nonstop, vám vzťah okorení spôsobom, že si budete jeden druhého vážiť ešte viac. Nebude tak existovať rutina vo vzťahu a tobôž žiaden stereotyp. Stretnete sa, bude to len o vás, vychutnáte si spolu čarovné chvíle na ktoromkoľvek mieste.

Shutterstock
Žiadne obrovské obmedzenia

Na vete „zíde z očí, zíde z mysle“, bude niečo pravdy, a to v tom zmysle, že vás partner nebude žiadnymi bezdôvodnými spôsobmi nijako obmedzovať. Väčšina z nás si prešla alebo prechádza vzťahom, kde sú určité obmedzenia – „nejdeš tam, nejdeš sem“ – to sa v zahraničných vzťahoch stáva, ale je to v značnej miere menej.

Komunikácia je všetko

Keď mi moja bývalá priateľka z Litvy povedala, že ide na nejakú techno párty, povedal som si, že zakazovať jej to určite nebudem, pretože ak by som jej aj povedal, že nikam nejde, tak by tam určite šla a nepovedala by mi to. Tým chcem iba povedať, aby ste si cenili to, že vám vaša polovička hovorí všetko, a snažte sa to nepokaziť. Stačí maličkosť a môžete to zruinovať.

Shutterstock
Nová kultúra, nové ja

Spoznáte nové zvyky, rozšírite si všeobecný prehľad, precvičíte si angličtinu alebo jazyk krajiny, z ktorej je vaša priateľka/priateľ, budete za sebou cestovať a čo je krajšie, ako cestovať s alebo za niekým, koho máte veľmi radi?

TIP: Ak už máte, alebo náhodou raz v živote budete mať niekoho zo zahraničia, skúste si nájsť vaše mesto na polceste, kde sa budete stretávať, a o ostatné sa už postará sám osud.

Negatíva vzťahu so zahraničným partnerom

Ak sa to dá brať ako negatívum, tak je to najmä pocit smútku vyvolaný tým, že vám partner chýba. Nie vždy sa dá cestovať, nie vždy je to možné. Ako to bolo v mojom prípade a veľa ďalších, vzťahy stroskotali kvôli koronavírusu a zavretým hraniciam. Jednoducho, váš vzťah vie ľahko obmedziť vyššia moc. V tomto prípade ide určite o negatívum.

Stará, známa dôvera

Či už váš partner ide do klubu, alebo von na dámsku/pánsku jazdu, vždy tam bude nejaký strach, že sa niečo stane, a vy s tým nič neurobíte. Buď sa s tým naučíte žiť, alebo to proste nebude pre vás. Dôvera je drevená veža, ktorá je stále vo výstavbe. Keď ju dostaviate, je z nej nádherný výhľad a vychutnávate si to, ale stačí maličká chyba a veža začne horieť a padne dole. Môže sa stať, že postavíte novú, ale popol pod ňou bude stále smrdieť, alebo sa presuniete inam a budete budovať inde (rozchod).

Shutterstock
Peniaze, peniaze, peniaze

Síce ich nemíňate každý deň na obed s polovičkou alebo neplatíte drinky v kluboch, ale budete musieť platiť ubytovanie (jednohlasne sa odporúča Airbnb) alebo letenky, vlaky, autobusy a podobne. Ale vždy platí: kde je vôľa, tam je cesta.

Fyzický kontakt ako nedostatkový tovar

Stane sa, že sa o svojho partnera budete chcieť oprieť, objať, chytiť za ruku, pobozkať, tancovať v obývačke alebo v posteli a nebude sa to dať, pretože sme stále nevymysleli, ako preniesť hmotu teleportom. Nie vždy, ale môže sa stať, že to jeden z páru nezvládne a vyhľadá niekoho, alebo sa jednoducho raz zlomí a zahne k inému. Vtedy ostáva čas len pre slanú chuť z prameňov nešťastia.

TIP: Ak sa cítite vo vzťahu zle, alebo vo vás niečo vrie, diskutujte o tom, niet silnejšej zbrane, ako je samotná komunikácia. Buď to prediskutujete a bude to pokračovať, alebo to jednoducho skončí. Slnko nevyhasne, Zem sa točiť neprestane a peklo nezamrzne. Bude to len a len lepšie.

Vzťahy sú komplikované, ľudské bytosti a ich správanie nie je vždy ľahké čítať. Musíte veriť sebe, iba tak budete pripravení veriť niekomu inému naplno, tam sú základy zdravého vzťahu a, samozrejme, tam, kde nemusí platiť všetko chlapec (ha-ha).

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť