Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Poznáme dátum vydania rebootu jedinečnej filmovej ságy Spy Kids: Armageddon

Obľúbená detská špionážna filmová séria Spy Kids dostane reboot, ktorý dorazí už tento rok.


Ako v poslednej správe informoval webový portál The Direct, približný dátum vydania rebootu obľúbenej detskej fantasy snímky Spy Kids je už takmer za dverami. Ako potvrdil sám režisér Robert Rodriguez, ktorý taktiež stojí za pôvodnými snímkami vydávanými od začiatku roku 2001, filmu sa dočkáme koncom tohto roka, niekedy v rozmedzí mesiacov september – december.

Mnohých potešila najmä správa, že reboot si objednal Netflix, kde bude mať film tiež svoju premiéru. Začiatkom roku 2001 dorazila na strieborné plátna prvá snímka filmovej franšízy, ktorá je celkovo vyskladaná zo štyroch filmov a jedného animovaného seriálu. Hlavnými hrdinami sú súrodenci Carmen (Alexa PenaVega) a Juni (Daryl Sabara) Cortezovci.

Spolu s ich rodičmi Gregoriom (Antonio Banderas) a Ingrid (Carla Gugin) Cortezovcami sa im podarilo získať srdce nejedného detského diváka.

Spy Kids: Armageddon, novinka, film, dátum premiéry
Dimension Films / MovieStillsDB

Čo nám prinesie nový reboot Spy Kids: Armageddon?

Diváci sa môžu tešiť opäť na špionážnu akčnú komédiu, v ktorej sa vo svojich rolách objavia známi herci, ako napr. Gina Rodriguez, Zachary Levi, Everly Carganilla alebo Connor Esterson. Samotná snímka má slúžiť ako reštart pôvodnej filmovej franšízy, ktorá bude v poradí druhým projektom po už prebiehajúcom animovanom seriáli na Netflixe Spy Kids: Mission Critical.

Snímka Spy Kids: Armageddon vyrozpráva príbeh, v ktorom deti nevedomky pomôžu mocnému pobláznenému vývojárovi hier vypustiť do sveta špeciálny počítačový vírus. Vďaka nemu dokáže ovládať akúkoľvek technológiu. Aby sa deťom podarilo zachrániť svet a svojich rodičov, musia sa sami stať špiónmi a odvrátiť tak blížiacu sa technologickú skazu.

Spy Kids: Armageddon, novinka, film, dátum premiéry
Dimension Films / MovieStillsDB

Natáčanie filmu skončilo v septembri 2022

Aktuálne sa film nachádza v štádiu postprodukcie, pričom ukončenie prác na filme predpokladajú tvorcovia niekedy v závere tohto leta. Zo spomínaných hercov sa v hlavnej úlohe objavia Gina Rodriguez (Jane the Virgin) a Zachary Levi (Shazam).

Film bol prvýkrát oznámený v januári 2021 s tým, že by sa mal dejovo zameriavať na multikultúrnu rodinu. Celý projekt je zastrešený produkčnými spoločnosťami Skydance Media a Spyglass Media Group, ku ktorým je Netflix zaviazaný distribúciou, na ktorú získal práva rok po oznámení filmu. Celkovo sa tak snímka stáva oficiálne druhým projektom franšízy Spy Kids na Netflixe.

Zaujímavosťou je, že posledný film z predchádzajúcej filmovej série z roku 2011, ktorý mal názov Spy Kids: All the Time in the World, mal niesť pôvodný podtitul Armageddon. Celková minutáž snímky je 1 hodina 48 minút.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje