Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Poznáme detaily tragédie pri Nových Zámkoch. Počet obetí stúpol

Zranených je taktiež viac.


Počet obetí štvrtkovej (27. 6.) zrážky vlaku s autobusom pri Nových Zámkoch stúpol na sedem. Vyplýva to z aktualizovanej informácie, ktorú zverejnilo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) na sociálnej sieti.

Záchranári na sociálnej sieti uviedli, že ďalších päť osôb bolo zranených.

Na mieste nehody stále pokračuje zaisťovanie všetkých dôkazov, prítomný je aj znalec z odboru cestnej dopravy a tím vyšetrovateľov. Kynológovia so psami prehľadávajú okolie nehody.

K zrážke vlaku a autobusu došlo vo štvrtok krátko po 17.00 h na chránenom železničnom priecestí na Dvorskej ceste pri Nových Zámkoch. Zranení boli prevezení do nemocníc v Bratislave, Nitre, Komárne a Leviciach.

tragédia pri Nových Zámkoch

Mohlo by ťa zaujímať:

Obrovská tragédia pri Nových Zámkoch. Zrazili sa autobus a vlak, hlásia obete

Detaily tragédie pri Nových Zámkoch

Ako uvádzajú TV Noviny, podľa slov hovorkyne ŽSR Vladimíry Bahýlovej malo k nehode dôjsť na chránenom železničnom priecestí, kde sa majú nachádzať aj závory a svetelná signalizácia. Toto priecestie sa malo vraj včera opravovať, v stredu (26. 6.) tam totižto došlo k nehode, v dôsledku ktorej bolo nefunkčné.

Vodičom autobusu bol skúsený šofér, podľa všetkého nepochybil, stál zodpovedne spolu s ďalšími autami pred spustenými závorami a v jazde pokračoval, až keď sa zdvihli a vypla signalizácia. Nehoda vznikla kvôli chybe priecestia, akonáhle sa autobus pohol, tak sa naň vyrútil vlak, ktorý doň vpálil.

Vo vlaku sa v čase nehody malo nachádzať vyše 100 cestujúcich. „Lokomotíva a rušňovodič patrili Českým dráham, zatiaľ čo vlaková súprava a sprevádzajúci personál patrili Železničnej spoločnosti Slovensko,“ uviedol hovorca ZSSK Dominik Drevický.

Na mieste bol aj minister vnútra a viceprezident PZ

Krátko po nehode sa na tragické miesto pri Nových Zámkoch dostavil aj minister Matúš Šutaj Eštok spolu s viceprezidentom Policajného zboru pre vnútorný poriadok a bezpečnosť Rastislavom Polakovičom.

Ilustračná fotografia | Autor: TASR/Polícia SR

„Stačí malá nepozornosť a život sa v stotine sekundy môže zmeniť – navždy. Nech je táto smutná udalosť pripomienkou pre nás všetkých, aby sme dbali na bezpečnosť na cestách aj pri železničných priecestiach,“ odkázal minister Šutaj Eštok.

Svoju účasť a sústrasť pozostalým vyjadril aj novozvolený slovenský prezident Peter Pellegrini formou príspevku na sociálnej sieti.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.