Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Poznáme nové detaily tragédie na Zochovej. Dědeček pil viackrát, manželka ho od jazdy odhovárala

Pri nehode zahynuli piati ľudia.


Ako informujú Hospodárske noviny, vyšetrovanie nehody na Zochovej je ukončené a prokurátor Juraj Chylo podal na Dušana Dědečka obžalobu. Taktiež navrhuje vypočuť jeho syna Lukáša, ktorý v osudný večer taktiež sedel v aute, ktoré usmrtilo päť mladých ľudí.

Hospodárske noviny majú k dispozícii obžalobu, v ktorej sa uvádza viacero kľúčových skutočností. Dědeček sa pri výjazde z tunela rútil rýchlosťou 143 kilometrov za hodinu. Do prvej obete auto narazilo rýchlosťou 107 kilometrov za hodinu. Obvinený začal pri náraze brzdiť, nad vozidlom však stratil kontrolu. V tom čase bolo na zastávke Zochova približne 40 ľudí, píše sa v obžalobe.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci sa konečne dočkali. Štát im vráti stovky eur, niektoré Slovenky majú nárok na 830-eurový príspevok

Šokujúce detaily

Jedna z obetí prerazila čelné sklo, ďalšie zachytila kapota a auto zasiahlo aj dve osoby z oboch strán. Ďalších dvoch ľudí trafili úlomky. Vozidlo zastavil až náraz do stromu pri rýchlosti 40 kilometrov za hodinu.

Z Dědečka aj z jeho syna bolo cítiť alkohol, čo potvrdila aj dychová skúška. Nafúkal 2,07 promile alkoholu, jeho syn nafúkal jedno promile. Obžalovaný údajne pil počas dňa už v Deaflypijskom výbore a rovnako aj na návšteve u svojho syna.

Do priestorov Deaflypijského výboru sa dostavil so synom kvôli foteniu. Samotný fotograf cítil z obžalovaného alkohol, dokonca mu ho Dědeček aj ponúkal, čo však fotograf odmietol. Hospodárske noviny dokonca uvádzajú, že Dědečka od jazdy odhovárala jeho manželka. Teraz čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia a hrozí mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie.

nechoda, Zochova ulica, zastávka, súd, Dušan Dědeček
TASR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje