Pozor na tieto nevinné gestá. V iných krajinách ťa môžu dostať do problémov

To, čo je nevinným gestom v našich končinách, nemusí platiť všade na svete.

Zdroj: Pixabay

Ľudia používajú obrovské množstvo najrôznejších gest. Klasické vyjadrenie spokojnosti v podobe palca hore však má iný význam na Slovensku a iný význam vo svete. V tomto článku sa spoločne pozrieme na niekoľko zdanlivo nevinných gest, ktoré by si však mal v určitých krajinách sveta používať opatrne.

1. OK

Gesto, ktoré bežne používame, keď je niečo skvelé a v poriadku, nemá všade rovnaký význam. Tak napríklad v Japonsku podobné gesto značí „peniaze“. V takej Brazílii či Turecku zase ide o ekvivalent vztýčeného prostredníka, teda urážlivé gesto. Vo Francúzsku tým zase ľuďom vysielate signál, že sú podľa vás nuly.

K Ok GIF by Originals - Find & Share on GIPHY

2. Mier

Známe „véčko“ v našich končinách znamená „mier“ či „víťazstvo“. Rozhodne to tak ale nie je všade. Tak napríklad, v krajinách ako Veľká Británia, Južná Afrika, Austrália, Nový Zéland či Írsko je toto gesto považované za urážku. Avšak, len v prípade, ak toto gesto ukážete naopak, teda dlaňou k sebe.

Peace Out Hello GIF by Wilson Tennis - Find & Share on GIPHY

3. Podopieranie brady

S podopieraním brady sa stretávame, keď človek o niečom premýšľa. Lenže na takých Filipínach sa toto gesto používa v prípade, keď je človek sklamaný. Dávate tým tiež najavo, že ste prišli o veľkú sumu peňazí.

Think James Corden GIF - Find & Share on GIPHY

4. Palec hore

Jasné gesto, ktoré ľudia používajú, keď sú spokojní, má v iných častiach sveta odlišné významy. V Iraku a Iráne ide o urážlivé gesto, podobne ako aj v Thajsku či Grécku.

Mr. Bean Thumbs Up GIF - Find & Share on GIPHY

5. Si mŕtvy

Pokiaľ si prejdete prstom po krku, obvykle sa to vníma ako výhražné gesto. V Japonsku tak ale napríklad šéfovia dávajú najavo, že vás vyhadzujú z práce.

Over It Slit Throat GIF by pronoun - Find & Share on GIPHY

6. Rohy

Rohy z prstov väčšinou používajú najmä deti, keď imitujú rôzne zvieratá či nejaké rozprávkové postavičky. V Japonsku je toto gesto známe ako „démonické rohy“ a používa sa, keď je človek nahnevaný.

Seinfeld Devil GIF - Find & Share on GIPHY

7. Prekrížené prsty

Prekrížené prsty sa zvyknú používať, keď dúfame, že niečo dobre dopadne, prípadne, že sa na nás v náročnej situácii usmeje šťastie. V takom Vietname ale ide o vulgárne gesto, ktoré symbolizuje ženské genitálie.

Stephen Colbert Good Luck GIF - Find & Share on GIPHY

8. Paroháč

Paroháča používajú najmä rockeri či metalisti. Na podobných koncertoch si sa s ním určite tiež neraz stretol. Čo ale zvyšok sveta? Ukazuje sa, že v Argentíne, Brazílii, Kube, Španielsku, Taliansku či Portugalsku tým človeku naznačujete, že ho jeho žena/muž podvádza.

You Rock Ryan Gosling GIF - Find & Share on GIPHY

9. Poď sem

Jednoduché a nevinné gesto, ktorým človeku naznačuje, aby prišiel bližšie. Na Filipínach by ste ho mali používať opatrnejšie. Používa sa tam výhradne na privolávanie psov. Pokiaľ by ste takto volali iného človeka, môžete skončiť vo väzení, keďže sa to považuje sa silnú urážku. V Japonsku toto gesto symbolizuje smrť.

Pizza Come Here GIF - Find & Share on GIPHY

10. Loser

Týmto gestom niekomu dávate najavo, že je vo vašom ponímaní „loser“. V takej Číne to však značí číslo 8, ktoré je považované za šťastné.

Loser GIF by Playboy Fragrances - Find & Share on GIPHY

Zdroj: blog.busuu.com, visual.ly, soranews24.com, matadornetwork.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 tragikomických svadobných trapasov, z ktorých bude trápne ešte aj tebe

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME