Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Pozreli sme si za teba 5 starých nevydarených marveloviek. Ako to dopadlo?

Bola to veľmi dlhá a tŕnistá cesta, kým sa Marvelu podarilo dobyť kinosály.

Fantastic Four (1994)

Fantastická štvorka v zložení Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch a Thing bola prvým významným superhrdinským tímom Marvelu. Bolo len otázkou času, kedy sa táto legendárna značka dočká svojho filmového spracovania. Žiaľ, dopadlo to oveľa horšie, ako by si táto partička hrdinov zaslúžila. Film z roku 1994 bol taký zlý, že sa nikdy nedočkal oficiálneho vydania.

Vo filme sa toho veľa neudeje. Štvorica sa dostane do vesmíru, získa svoje schopnosti a následne konfrontuje zlého Dr. Dooma. Môžeme povedať, že film pôsobí veľmi komiksovo. Veľký podiel na tom majú kostýmy, ktoré sa veľmi snažia priblížiť originálom z predlohy. Je vidieť, že aspoň niekoľkým ľuďom z produkcie nechýbala úprimná láska ku komiksu. Čo im ale rozhodne chýbalo, bola schopnosť natočiť zaujímavý film, ktorý by diváka nenudil.

Stan Lee vyhlásil, že film bol úplne odfláknutý a jeho vydanie nikdy nebolo v hre. Natočili ho len preto, aby nemecká produkčná spoločnosť Constantin film nestratila zakúpenú licenciu na značku Fantastic Four. Marvel sa za výsledný produkt hanbil a následne sa snažil zlikvidovať všetky dôkazy o tom, že tento film niekedy existoval.

Fantastická štvorka bola opäť sfilmovaná v roku 2002 (to je asi najlepšie doterajšie spracovanie), o dva roky neskôr prišlo o niečo menej podarené pokračovanie. Úplnou katastrofou je reboot z roku 2015, ktorý sa dá považovať za urážku. Všetky štyri filmy má na svedomí Constantin film. Kevin Feige potvrdil, že Marvel Studios pracujú na novom filme Fantastic Four, ktorý bude zasadený v MCU. Nepríde skôr ako v roku 2023.

20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

Odporúčame prečítať:

20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D. (1998)

Nick Fury je v Marvel univerze známy ako najnebezpečnejší tajný agent, tvrdý vojnový veterán a riaditeľ organizácie S.H.I.E.L.D. Fury myslí vždy niekoľko krokov napred a svojich nepriateľov dokáže kedykoľvek preľstiť pomocou sofistikovaných plánov a pascí. Je to niekto, koho si určite nechceš pohnevať!

Hlavne ak má tvár Davida Hasselhoffa! V 90. rokoch sa objavil film Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D., ktorý bol pôvodne myslený ako pilot k seriálu. Kvôli neúspechu filmového spracovania však seriál dostal červenú a nikdy neuzrel svetlo sveta. Rovnako ako ostatné snímky z tohto zoznamu, aj Nick Fury je pomerne nepodarené béčko.

Ale je to zábava! Hoci sa ani zďaleka nedá hovoriť o dobrom filme, sledovať Hasselhoffa ako mačistického superagenta je sranda. Fury má vždy rukáv plný trikov, tvrďáckych hlášok a suchých vtipov. Hlavným záporákom nie je nikto iný ako organizácia Hydra a jej čelní predstavitelia – Baron Von Strucker a jeho deti.

V MCU sa úlohy Nicka Furyho výborne zhostil Samuel L. Jackson. Stvárnil ho už v 11 filmoch. Na budúci rok sa môžeme tešiť na seriál Secret Invasion, v ktorom bude Fury hrať hlavné husle. Agentov S.H.I.E.L.D. sme mohli vidieť v mnohých filmoch MCU a v seriáli Agents of S.H.I.E.L.D (2013-2020).

Prebudenie z nočnej mory

Rok 1998 bol zároveň bodom, keď sa objavil jeden frajer s koženým kabátom a veľkým mečom a Marvelu sa konečne podarilo zlomiť filmovú kliatbu. Blade (1998) bol obrovským komerčným hitom a dočkal sa aj dvoch pokračovaní. Úspech Bladea otvoril dvere ďalším ziskovým komiksovým adaptáciám, vďaka čomu sa definitívne zvrátil úpadok vydavateľstva Marvel.

Zdroje: en.wikipedia.org


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť