Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Z filmov môžeme mať pocit, že katany sú dokonalé nástroje na zabíjanie, ktorým sa v boji na blízko máločo vyrovná. Nie je to celkom tak. Katany sú meče, s ktorými treba pracovať veľmi opatrne. Sú totiž extrémne krehké a jedno nesprávne seknutie môže polámať ich čepele.

Tí, ktorí katany používajú, musia na centimeter presne vyrátať každý jeden pohyb. Isao Machii patrí k absolútnej špičke tohto starobylého remesla. Skúsený majster meča je v Japonsku hotovou celebritou a najznámejšou tvárou historického šermu. Veľkú pozornosť sa mu vďaka internetu podarilo získať aj mimo Japonska, práve vďaka kúskom ako je tento:

Isao je skutočná legenda a na internete sa dajú nájsť desiatky videí, na ktorých predvádza svoje šermiarske majstrovstvo. Podarilo sa mu zasiahnuť letiaci projektil zo vzduchovej pištole alebo v súťaži poraziť robota. Ak o sebe môže niekto tvrdiť, že má schopnosti filmového hrdinu, je to Isao.

Zdroj: kotaku.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.