Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Práca na bitúnku či súdny exekútor. Ktoré zamestnania sú podľa ľudí nemorálne?

Aké pracovné pozície považujú ľudia za morálne pochybné?


Všetci sa musíme nejako živiť. Tým šťastným sa podarí nájsť prácu, ktorá im nielen zarába peniaze, ale ich aj solídne baví. Iní zase svoje zamestnanie neznášajú a musia sa doň nútiť. Ako ale píše portál LADbible, je tu aj tretia kategória, a síce práca, o ktorej zamestnanci vedeli, že je morálne nesprávna, ale napriek tomu ju vykonávali, pretože sa proste potrebovali nejako uživiť.

Možno aj ty sám niekoho takého poznáš, alebo si sa v podobnej situácii sám ocitol. Na sociálnej sieti Reddit bola pred nejakým časom založená diskusia práve na túto tému. Ľudia sa v nej podelili o svoje skúsenosti z práce, ktorá do istej miery odporovala ich morálnemu nastaveniu. Aké boli odpovede?

Shutterstock

Morálne závadná práca?

„Čokoľvek, čo sa týka gamblingu. Ten biznis je poháňaný zúfalstvom a závislosťou,“ napísal jeden používateľ. V tomto mu dali viacerí za pravdu. Jeden z nich napísal, že práca v stávkovej kancelárii bola úplne mizerná. „Ospravedlňoval som si to tým, že som potreboval prácu. Ale je to smutné, lámalo mi to srdce a desilo ma to,“ napísal s tým, že dúfa, že všetky gamblingové podniky budú jedného dňa zatvorené.

Ďalšou morálne pochybnou prácou je podľa mnohých súdny exekútor. „Prečo musia chudobní ľudia platiť vyššie úroky? Napokon sa dostanú do dlhov, nazbierajú obrovské úroky za niečo, čo im zobrali, a ešte za to musia platiť. Zdá sa mi to nesprávne.“ Iným sa zase nepozdáva ani práca predavačov, ktorí majú v popise práce nútiť zákazníkom drahšie produkty (ktoré pritom nepotrebujú).

Shutterstock

Ďalší používateľ uviedol, že morálne zlá sa mu zdá práca na bitúnku. „Strkanie prasiat do plynových komôr. Nesúdim ľudí, ktorí to robia, ale prasatá sú inteligentnejšie než trojročné deti, takže to pracovníci musia cítiť ako morálne zlé, aspoň na určitom stupni,“ napísal.

Spomenutá bola tiež pozícia lobistov: „Pracovať pre bohaté korporácie, ohýbať pravidlá a regulácie len pre väčší profit. Obyčajná chamtivosť.“ Medzi ďalšie otázne práce patria pozície v bulvárnych médiách, paparazzi, predávanie zbraní či práca v politike.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť