Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Asi nikto nepochybuje, že práca zdravotnej sestry je mimoriadne náročná a vysiľujúca. A dvojnásobne to platí počas pandémie koronavírusu, keď musia lekári a zdravotníci zápasiť s preplnenými nemocnicami, stresom a nedostatkom odpočinku. Niet preto divu, že u mnohých sa dostavia príznaky úzkosti, depresií či syndrómu vyhorenia.

Ako píše portál Mirror, presne to sa stalo aj 29-ročnej zdravotnej sestre Lydii Welsh z anglického Berkshiru. Napokon sa rozhodla svoju prácu opustiť a… stala sa princeznou na plný úväzok! Lydia novinárom prezradila, že práca v nemocnici sa na nej negatívne podpísala.

Krátko po tom, ako v roku 2014 vyštudovala vysokú školu, začala pracovať ako zdravotná sestra. Veľmi rýchlo ale zistila, že táto profesia rozhodne nie je prechádzka ružovou záhradou. 12-hodinové šichty ju vyčerpávali, musela sa vysporiadať aj s veľkým stresom a nočnými morami. Neskôr sa pridali problémy s nespavosťou.

Profimedia

Vedela, že takto nemôže pokračovať

Spomenula tiež prípad, keď ju nadriadený poslal pracovať na úplne iné oddelenie a ona ani len netušila, ktoré lieky má pacientom podať. Frustrujúce pre ňu tiež bolo, že hoci sa snažila pacientom pomáhať zo všetkých síl, často to nestačilo. „Môžete robiť to najlepšie, čo viete, ale ani to nemusí byť dosť,“ povedala. „Ak mám povedať pravdu, po roku práce ako zdravotná sestra som bola zhrozená.“

Uvedomila si, že takto ďalej pokračovať nemôže. „Totálne emocionálne a fyzické vyčerpanie spôsobené úzkosťou a stresom si na vás vyberie daň,“ dodala. „Je to mimoriadne náročná práca vo viacerých ohľadoch.“ Podotkla tiež, že si veľmi váži svojich kolegov a kolegyne, ale musela „vniesť do svojho temného života trochu svetla“.

Ako ale dospela k netradičnému presvedčeniu, že sa stane princeznou? Mohla za to náhoda. Lydiina kamarátka ju totiž jedného dňa požiadala, aby sa obliekla ako disneyovská princezná. Bolo to súčasťou zábavného programu pre deti, ktorý sa stretol s obrovským úspechom. Lydia cítila, že práve toto môže byť pre ňu to pravé.

Profimedia

Začala vystupovať na viacerých ďalších podujatiach či oslavách a rodičia ju začali sami vyhľadávať. Napokon jej táto práca vyniesla viac peňazí, než by zarobila ako zdravotná sestra, ale hlavne jej priniesla radosť zo života.

Založila vlastnú firmu Snow Princess Parties, ktorá sa postupne rozrástla a získala medzi zákazníkmi solídne meno. Lydia má teraz šesť pobočiek v celej Veľkej Británii a za mesiac zrealizuje asi 50 osláv. „Táto práca mi výrazne pomohla zredukovať pocity stresu a úzkosti,“ zakončila.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť