Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

V kanceláriách sa často spotrebuje veľké množstvo plastov. Takémuto problému čelia aj pracovníci v Jeruzaleme, ktorí sa mu však rozhodli čeliť. Našli zaujímavý spôsob, ktorým chcú kolegov odnaučiť od zbytočného používania plastov. Rozhodli sa využiť známu aktivistku Gretu Thunberg. O tomto zaujímavom riešení informoval web unilad.

Meno Greta Thunberg je snáď všetkým známe. Toto mladé, 16-ročné dievča sa preslávilo vďaka svojmu aktivizmu v rámci životného prostredia. Greta má svojich fanúšikov aj odporcov. Mnohí ľudia ju však obdivujú a medzi tými, ktorým na životnom prostredí naozaj záleží, sa nájdu aj takí, ktorí ju považujú za inšpiratívny vzor.

Je pravda, že pri pohľade na fotografiu zvierat, ktoré majú v žalúdku plasty, prípadne pri korytnačkách, ktoré majú všemožne zapichnuté plastové slamky, nie je všetkým úplne príjemne. Pohľad na takýto obrázok dokáže v človeku prebudiť pocity, počas ktorých sa ozve ich svedomie a dvakrát porozmýšľajú, či si zoberú do svojho nápoja plastovú slamku. Podobný efekt má na niektorých ľudí aj fotka Grety, ktorá sa mračí na všetkých tých, ktorým je naša matka Zem ľahostajná.

Práve tento jav využili pracovníci v jednej z jeruzalemských kancelárií. Aby kolegov prinútili porozmýšľať, či naozaj chcú používať plastové poháre, tak k nim pridali fotku mračiacej sa Grety. Pridali tiež nápis: „Si si istý?“. Greta na obrázku ťa prebodáva svojimi laserovými očami, ktoré majú za dôsledok, že si budeš okamžite spytovať svedomie.

Keď si predstavíme kanceláriu, kde je minimálne 20 ľudí, ktorí si pri svojej každodennej kávovej rutine doprajú aj plastové miešadlo či pohárik, len v priebehu niekoľkých dní vznikne naozaj obrovské množstvo odpadu. Možno je to jednoduchý spôsob, ako bojovať proti večnému neporiadku v kuchyni, no z pohľadu ekológie je tento boj vopred prehraný.

Niekto našiel riešenie, ako sa nepríjemnému pohľadu Grety vyhnúť

 

Zdroj: unilad, twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť