Pracovníci našli prefíkaný spôsob, ako kolegov upozorniť na používanie plastov

Zneužili na to známu Gretu Thunberg.

Zdroj: Twitter @AllisonKSommer

V kanceláriách sa často spotrebuje veľké množstvo plastov. Takémuto problému čelia aj pracovníci v Jeruzaleme, ktorí sa mu však rozhodli čeliť. Našli zaujímavý spôsob, ktorým chcú kolegov odnaučiť od zbytočného používania plastov. Rozhodli sa využiť známu aktivistku Gretu Thunberg. O tomto zaujímavom riešení informoval web unilad.

Meno Greta Thunberg je snáď všetkým známe. Toto mladé, 16-ročné dievča sa preslávilo vďaka svojmu aktivizmu v rámci životného prostredia. Greta má svojich fanúšikov aj odporcov. Mnohí ľudia ju však obdivujú a medzi tými, ktorým na životnom prostredí naozaj záleží, sa nájdu aj takí, ktorí ju považujú za inšpiratívny vzor.

Je pravda, že pri pohľade na fotografiu zvierat, ktoré majú v žalúdku plasty, prípadne pri korytnačkách, ktoré majú všemožne zapichnuté plastové slamky, nie je všetkým úplne príjemne. Pohľad na takýto obrázok dokáže v človeku prebudiť pocity, počas ktorých sa ozve ich svedomie a dvakrát porozmýšľajú, či si zoberú do svojho nápoja plastovú slamku. Podobný efekt má na niektorých ľudí aj fotka Grety, ktorá sa mračí na všetkých tých, ktorým je naša matka Zem ľahostajná.

Práve tento jav využili pracovníci v jednej z jeruzalemských kancelárií. Aby kolegov prinútili porozmýšľať, či naozaj chcú používať plastové poháre, tak k nim pridali fotku mračiacej sa Grety. Pridali tiež nápis: „Si si istý?“. Greta na obrázku ťa prebodáva svojimi laserovými očami, ktoré majú za dôsledok, že si budeš okamžite spytovať svedomie.

Keď si predstavíme kanceláriu, kde je minimálne 20 ľudí, ktorí si pri svojej každodennej kávovej rutine doprajú aj plastové miešadlo či pohárik, len v priebehu niekoľkých dní vznikne naozaj obrovské množstvo odpadu. Možno je to jednoduchý spôsob, ako bojovať proti večnému neporiadku v kuchyni, no z pohľadu ekológie je tento boj vopred prehraný.

Niekto našiel riešenie, ako sa nepríjemnému pohľadu Grety vyhnúť

 

Zdroj: unilad, twitter

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
10
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
20
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tínedžerka porodila na diskotéke. Bábätko dostalo od klubu nevšedný darček na privítanie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME