Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Shutterstock

Pracovníci rôznych oblastí sa podelili o postrehy z práce, ktoré by si mal vedieť aj ty

"Chytať si čerstvé tetovanie neumytými rukami je nebezpečné."

Človek trávi väčšinu svojho dňa v práci, preto nie je žiadnym prekvapením, že práve toto je miesto, kde sa toho naučí najviac.

Nie sú to len triky využiteľné v danej profesii, ale skutočné lifehacky, ktoré sa z času na čas zídu aj bežným ľuďom. Pri bežnom fungovaní. Preto sme vďační, že sa o tieto múdra delia na internetových platformách a učia niečo nové aj tých, ktorí v danej brandži nepracujú.

• Psychologička: Najlepší spôsob, ako vyriešiť psychické problémy dieťaťa, je vyriešiť psychické problémy jeho rodičov.

• Pracovník automobilky: Každý plastový diel na aute, ktorý stojí pár centov, je odliaty z kovovej formy, ktorá stála viac ako stotisíc.

• Plavčík: Topenie je tichý proces. Nie taký uvrešťaný ako vo filmoch. Raz som z vody vytiahol dieťa, ktoré bolo doslova meter vzdialené od skupinky dospelých a nikto z nich si nič nevšimol. Len mu v tichosti skĺzla hlava pod hladinu a bolo zle…

• Baristka: Znie to síce absurdne, ale strašne veľa ľudí je prekvapených (a hlavne nahnevaných), keď si objednajú ochutenú kávu a vidia, že do nej dávam sirup. Je mi veľmi ľúto, že práve ja musím byť tá, ktorá im oznámi túto tragickú novinu, ale, bohužiaľ, nikde na svete nerastú kávové zrná s príchuťou vanilky, karamelu či malín.

Shutterstock

• Stavebný technik: Maximálny rozstup medzi jednotlivými tyčkami na zábradlí sú štyri palce (zhruba 10 centimetrov). Taká je totiž priemerná hlava bábätka, ktorá by tam mohla uviaznuť.

• Barista: Kaviarne viac utrácajú za mlieko než za samotnú kávu. A človek by neveril, ako často dokážu ľudia pýtať zľavové kódy či kupóny aj na jednu kávu.

Nepríjemný zážitok v taxíku. Zuzana Kovačič Hanzelová vyzýva k odinštalovaniu známej aplikácie

Odporúčame prečítať:

Nepríjemný zážitok v taxíku. Zuzana Kovačič Hanzelová vyzýva k odinštalovaniu známej aplikácie

• Štátny zástupca: Takmer nikdy sa nedostaneme na reálne pojednávanie. Je to vskutku nudná práca.

• Kaderník: Nemôžeš ísť z čiernych vlasov na platinové počas jedného sedenia u kaderníka. Potrebuješ ich niekoľko, je to proces vyžadujúci si celé hodiny a v deviatich z desiatich prípadoch končia vlasy spálené a zničené. Nestojí to za to. A tá Kim Kardashian či ktorákoľvek iná celebritka, od ktorej ste tento brilantný účes odkukali, nosí parochňu.

Shutterstock

• Opravár výťahov: Vo väčšine katastrofických situácií pôjde výťah smerom hore. Nepadne dole a neroztrieska sa na márne kúsky ako v každom jednom filme. Ibaže by sa pretrhli laná, na ktorých sa pohybuje, ale to je naozaj veľmi nepravdepodobné. Klasický výťah má totiž buď 4, 8, 12 alebo 16 lán a je naozaj nemožné, aby všetky naraz zlyhali.

• Pracovník múzea: Vo väčšine múzeí je vystavených zhruba len desať percent všetkých exponátov. Napríklad, Louvre má v zásobe 460-tisíc kúskov, no vystavuje približne len 35-tisíc (7,6 % z celej zbierky).

Tie kúsky, ktoré sa nevystavujú, si vyžadujú expertnú starostlivosť a ideálne podmienky (teplota, svetlo). Ak tieto podmienky nemožno docieliť na výstavnej ploche, určité exponáty sa na ňu nikdy nedostanú. V preklade to znamená, že existuje obrovské množstvo unikátnych a nádherných umeleckých diel, ktoré nikto nikdy neuvidí.

• Obchodník s drahými kameňmi: Čo sa šperkov týka, diamant je luxusné potešenie, no rozhodne nie dobrá investícia. Zlato je investícia. Keď sa pokúsite predať svoj snubný prsteň s obrovským šutrom, dostanete zaň menej ako 20 percent pôvodnej kúpnej ceny, aj keď je takmer ako nový. Klenotníci kupujú drahé kamene za zlomok predajnej ceny, takže pre nich nemajú vysokú hodnotu.

• Lekár: Neurodegeneratívne ochorenia (Alzheimer, Parkinson a iné) začínajú omnoho skôr, ako sa začnú objavovať prvé symptómy. Nikto sa len tak jedného dňa nezobudí a nemá zrazu Alzheimera. Niektoré výskumy hovoria, že je možné identifikovať abnormality (napríklad strata čuchu) naznačujúce toto ochorenie až dvadsať rokov predtým, ako pacient začne strácať pamäť.

Shutterstock

• Tlmočník znakovej reči: My nie sme opatrovatelia hluchonemých ľudí, nestaráme sa o nich a neošetrujeme ich. Pracujeme pre nich ako ostatní tlmočníci. A nie, nie sme ich príbuzní.

• Lekár: Väčšina prírodných bylinkových výživových doplnkov má pri užívaní s inými liekmi vedľajšie účinky. Vždy povedzte lekárovi o všetkom, čo beriete, aj keď je to len taká „banalita“ ako céčko. A spomeňte im, že jete grepy. Grepy reagujú hádam so všetkým.

Slováci vykupujú lístky na Imagine Dragons. Najdrahšie stoja 400 eur, koncert bude na letisku

Odporúčame prečítať:

Slováci vykupujú lístky na Imagine Dragons. Najdrahšie stoja 400 eur, koncert bude na letisku

• Elektroinžinier: Elektroinžinier nie je elektrikár. Ďakujem za pochopenie.

• Sekretárka: Keď napíšete list politikovi, nebude ho čítať a určite nebude písať odpoveď. Na to má svojich ľudí. Jediné, čo urobí, je „tu sa mi podpíšte“.

Shutterstock

• SEO expert: Nikto nebude chodiť na tvoju stránku, pokiaľ nenájdeš spôsob, ako tam prilákať ľudí. Väčšina ľudí si z nevysvetliteľného dôvodu myslí, že pritiahne davy už len tým, že niečo napíše na internet alebo že na to ľudia minimálne narazia náhodou. To sa určite nestane. Nikto len tak mimochodom nenarazí na tvoj web. Je to rovnaké ako postaviť reštauráciu na Marse, nikomu o tom nepovedať a potom sa čudovať, že tam nikto nechodí jesť.

• Tatér: Chytať si čerstvé tetovanie neumytými rukami je nebezpečné. Je až absurdné, ako často to musíme ľuďom prízvukovať.

• Opravár tlačiarní: Toner v tlačiarni je vlastne kúsok plastu, ktorý sa „topí“ na papier. Okrem toho, obrovské kancelárske tlačiarne stoja neskutočné prachy – ich cena sa môže pohybovať v niekoľkých tisíckach eur. Z tohto dôvodu si ich väčšina kancelárií nemôže dovoliť kúpiť, tak si ich len prenajímajú.

Shutterstock


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť