Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
Zdroj: ©Shutterstock

Pracovníci z rôznych oblastí odhalili nechutné tajomstvá, ktoré by si nemal vedieť

"Nie je žiadnym prekvapením, keď v tom ľade nájdeme švába..."

Hotely, kiná, obchodné reťazce… každá spoločnosť má nejaké tajomstvá. No po tom, čo bývalí zamestnanci prezradili na Buzzfeede tieto, si budeš želať, aby si o nich radšej ani nevedel.

1. Keď sa niekto vys*rie v hotelovom bazéne, na chvíľu ho evakuujeme. Ale nie preto, aby sme ho upratali… preto, aby si ľudia mysleli, že ho upratujeme. V skutočnosti tam prilejeme trochu viac chlóru a je vybavené.

2. Pracovala som v pomerne luxusnom hoteli, kde sa na poriadok prihliadalo naozaj len veľmi okrajovo. Čo sa upratovania izieb týka, mali sme časový limit, ktorý sa nesmel prekročiť. Na jednu izbu určitý počet minút. Vedeniu bolo jedno, že sa doprostred koberca vykadil mamut a treba ho vytepovať… na to nebol čas. Dlho som tam nevydržala.

3. Nikdy na hoteli nepoužívam ich poháre. Raz som videl, ako ich upratovačka vypucovala rovnakou handrou, akou predtým drhla záchod a vaňu. S prehľadom môžem povedať, že som sa skoro dogrcal.

© Profimedia

4. Pracovala som v jednej z predajní reťazca, ktorý sa zaoberal prenájmom svadobných šiat. Tie šaty sa nikdy v živote neprali. Zamestnankyne vrátane mňa sa ich snažili aspoň trochu očistiť, keď ich nevesta zafúľala od jedla či mejkapu, ale nepomáhalo to. A to nehovorím o tom strašnom smrade – museli sme ich vykúpať vo voňavke, aby sme neumreli od toho príšerného puchu.

5. Desať rokov som makala pre obrovskú kozmetickú firmu a po tejto skúsenosti si už tak skoro nikomu svoj mejkap robiť nedám. Slečny to hrali na profesionálky, pýtali si za robotu neskutočné peniaze a pritom boli lenivé ísť si umyť štetce.

Pár minútová robota, ktorá môže niektorým slečnám s citlivou pleťou naozaj zachrániť krk. Lenže im to bolo jedno a pokojne pracovali týždne s tými istými neumytými štetcami.

nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

6. Brigádoval som v Amerike v kine a musím povedať, že to bolo leto plné zistení. Po prvé – dať si vodu s ľadom v kine je jedno obrovské NIE. Väčšie kiná majú na vedenie vody či ľadu špeciálny systém rúrok a v skratke by sa dalo povedať, že najväčšími fanúšikmi týchto rúrok sú šváby. Nájsť nejakého vo vode alebo v ľade nebolo nič nezvyčajné.

© Profimedia

7. Je veľká pravdepodobnosť, že ten popcorn, ktorým sa práve napchávaš pri filme, už pred tebou niekto poriadne ochytal holými rukami. Zamestnancom príde ako ohromná sranda strčiť ruku do ešte nevypukanej kukurice a hrať sa s ňou. Asi netreba podotýkať, že zo záchoda vychádzajú s umytými rukami tak maximálne raz ročne.

8. Syr. V kine nikdy žiaden syr. Ak máš rád nachos so syrom, tak si radšej prines z domu karičku a zaručene to bude bezpečnejšie ako ten ich.

Nie je to len o tom, že tá žltá brečka okolo skutočného syra ani len nešla… omnoho väčší problém je fakt, že tu robím už niekoľko rokov a ešte nikdy som nevidel nikoho ten stroj čistiť. Je to nechutné. Niektorí brigádnici dali radšej výpoveď, ako by sa k tej veci mali priblížiť…

9. Takmer každé potraviny majú pult s čerstvými lahôdkami – majonézové šaláty, nátierky, niekedy pečené mäso či zemiaky… v tomto prípade však slovo čerstvé treba brať s rezervou. Väčšina týchto jedál je vyrobená zo surovín, ktorým končí (prípadne už skončila) záruka.

© Profimedia

10. Robím letušku a hneď na začiatku ma kolegovia varovali, nech si v lietadle nedávam nič, čo obsahuje vodu alebo ľad. Tie nádoby sa nikdy nečistia. Ak som smädná, objednám si minerálku – tá je balená a bezpečná.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.