Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Pracovník donášky dostal netradičné „prepitné“. Zákazník mu dal kúsok zlata

Celkom pekná odmena, nemyslíš?


Aplikácie na objednávanie jedla sú super vec. Nemusíš volať do reštaurácie, čeliť svojej nechuti vybavovať sa s cudzími (alebo akýmikoľvek inými) ľuďmi, ani sa báť, že to vďaka vlastnej koktavosti objednáš na adresu na Severnom póle. Pracovníci donášky z nich ale takí nadšení nie sú.

Platba prebieha online, hotovosť so sebou nikto nenosí, a tak môžu nejakému euru navyše iba ak zamávať na rozlúčku. Jasné, v každej appke máš možnosť nechať prepitné, ale ruku na srdce – ako často ju využívaš? Presne tak. Na čoraz väčšiu absenciu prepitného si musel zvyknúť aj tento šofér, jeden zo zákazníkov ho však milo prekvapil.

Prepitné, aké skutočne nečakal

Luis, ktorý pracuje ako kuriér pre spoločnosť DoorDash, sa nedávno na TikToku podelil o nevšedný pracovný zážitok. Mladý muž, na sociálnej sieti vystupujúci ako @itsluisnavarro, zobral objednávku za 13 dolárov. Celkom sa potešil, že zákazník bol od neho len tri kilometre. Jedlo mu doručil a zberal sa na odchod, keď zrazu neznámy muž siahol po niečo do vrecka.

„Myslel som si, že vytiahne zbraň a zastrelí ma,“ povedal Luis síce s úsmevom, no mnohým musí byť jasné, že za veľkou mlákou by to vôbec nebol prekvapivý vývoj situácie. Nič také sa ale, našťastie, nestalo. Hoci inštinkt hovoril šoférovi, aby odtiaľ čo najrýchlejšie vypadol, napokon ostal a počkal, kým mu zákazník vsunie do ruky „prepitné“.

Čo vyzeralo ako darčeková karta alebo SIM karta, bolo napokon zlato. Konkrétne tretina gramu zlata. „Cítil som sa ako vo filme Charlie a továreň na čokoládu,“ vyjadril sa vo videu a zároveň zlato opísal ako super vianočný darček. Podľa jeho odhadov má mať hodnotu 40 dolárov, a to je celkom slušné „odškodné“ za takú krátku jazdu. Nemyslíš?

doordash, prepitné, zlato, kuriér, donáška jedla, virál, TikTok
Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.