Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Pracuješ so psychopatom? Najčastejšie ich môžeš nájsť v týchto zamestnaniach

A možno si to napokon TY!


Občas si len tak pomyslíš alebo utrúsiš na konto nejakého kolegu, že sa správa ako psychopat. Čo ak ním v skutočnosti naozaj je? Kevin Dutton je skúsený britský psychológ a spisovateľ. Vo svojej knihe The Wisdom of Psychopaths priniesol šokujúce tvrdenia – v určitých zamestnaniach sa môžeme stretávať s väčším počtom klinických psychopatov. Stretávaš sa s nimi aj ty? O téme informoval aj portál Brightside.

Psychopatická desiatka

1. CEO/Výkonný riaditeľ
2. Právnik
3. Zamestnanec v médiách
4. Predajca
5. Chirurg

6. Žurnalista
7. Policajt
8. Predstaviteľ duchovenstva
9. Šéfkuchár
10. Štátny úradník

Pri niektorej z profesii si určite povieš: „Ja som to vedel! Úplne som to tušil!“ Na druhej strane sa nám naskytá dotieravá otázka – prečo by sa mali psychopati vyskytovať práve v týchto zamestnaniach? Čím sú tieto zamestnania také špecifické? V prvom rade ide o prácu, keď jednotlivci konajú pod vysokým stresom. Psychopati sú však voči stresu odolní, v chaose sa im darí. Priam sa v ňom vyžívajú.

Shutterstock

Zároveň je dôležitý element kontroly a manipulácie. Jednotlivé zamestnania poskytujú psychopatom ideálne prostredie k manipulácii ľudí. Dokážu s mienkou svojich kolegov narábať s chirurgickou presnosťou (koniec-koncov, aj chirurg je v tomto zozname). Práca s ľuďmi im ide, čo dokazuje aj pozícia predajcu. Ľahko sa im darí presvedčiť ľudí, vystupujú sebavedomo a veľakrát sú schopní presvedčiť aj zdanlivo nerozhodného zákazníka, aby si napríklad zakúpil produkt (prípadne akcie, ak hovoríme o predajcoch na burze).

Zámerne vyhľadávajú nebezpečenstvo. Situácie, v ktorých ide o život, ich nestresujú. Práve naopak. Podľa Duttona sa napríklad psychopati medzi policajtmi tešia podobnej atmosfére, majú z nej pôžitok.

atentát na Fica

Odporúčame prečítať:

Stav premiéra Roberta Fica je veľmi vážny. Strelec prezradil motív svojho činu

Nepsychopatická desiatka?

Rovnako ako existuje zoznam zamestnaní, kde máme percentuálne vyššiu šancu stretnúť sa so psychopatmi, tak existuje aj taký zoznam, kde je šanca značne nižšia. Tieto zamestnania sú väčšinou orientované na pomoc ostatným, starostlivosť o pacientov a majú menej stresujúce prostredie.

1. Ošetrovateľ
2. Zdravotná sestra
3. Terapeut
4. Inžinier, remeselník
5. Stylista

6. Charitatívny pracovník
7. Učiteľ
8. Kreatívne práce
9. Doktor
10. Účtovník


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.