Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Praha darovala Banskej Štiavnici peniaze na odstránenie následkov požiaru

Dátum 18. marec 2023, keď vypukol v historickom centre Banskej Štiavnice ničivý požiar, sa zapísal do histórie Banskej Štiavnice a hlboko do sŕdc ľudí z celého Slovenska, ale i okolitých krajín.


Hlavné mesto Českej republiky Praha darovalo na odstránenie následkov marcového požiaru v Banskej Štiavnici značnú finančnú čiastku.

Ako banskoštiavnická radnica informuje na sociálnej sieti, na transparentný účet zriadený s cieľom dobrovoľnej zbierky na odstránenie následkov požiaru bola pripísaná finančná čiastka vo výške 164 744,6 eura od mesta Praha. Radnica poďakovala vedeniu českej metropoly, ktoré kontaktovalo primátorku Banskej Štiavnice bezprostredne po požiari a ponúklo svoju pomoc.

TASR

Dátum 18. marec 2023, keď vypukol v historickom centre Banskej Štiavnice ničivý požiar, sa zapísal do histórie Banskej Štiavnice a hlboko do sŕdc ľudí z celého Slovenska, ale i okolitých krajín. Poškodených bolo sedem verejných a súkromných historických budov. Škody boli vyčíslené približne na 23 až 30 miliónov eur. Mestu s odstraňovaním následkov pomohla aj vláda SR na aprílovom výjazdovom rokovaní v Banskej Štiavnici, kde schválili prvú finančnú pomoc vo výške 11 miliónov eur.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.