Praktické tipy, ktoré ti pomôžu vyhnúť sa nielen koronavírusu

Vírusom by sme sa mali vyhýbať celý rok.

Zdroj: Freshbox

Už aj na Slovensku sú potvrdené prípady koronavírusu a ministerstvo zdravotníctva vydalo nutné opatrenia pre minimalizovanie jeho šírenia. Aj preto ľudia doslova šalejú a vo veľkom nakupujú mydlá, múku a cestoviny. To však nie je úplne ideálny spôsob, ako sa vyhnúť tomuto vírusu. Spísali sme pre teba preto niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu vyhnúť sa nielen koronavírusu.

O čom ten COVID19 vlastne je?

Koronavírus, teda COVID19, sa zaraďuje medzi kvapôčkové infekcie. Prejavuje sa bežnými príznakmi, aké poznáme pri iných kvapôčkových infekciách, ako je napríklad chrípka. Preto na tento vírus nezaberajú antibiotiká a lieči a bežne dostupnými liekmi.

Síce na tento vírus zomierajú ľudia rôzneho veku, najviac nebezpečný je pre ľudí v staršom veku, pre ktorých bývajú podobné vírusové ochorenia najväčšou hrozbou. Keďže koronavírus nie je niečo veľmi neobvyklé a za život sa bežne stretávame s vírusovými ochoreniami, veľmi dobre vieme, aké opatrenia nám pomôžu mu predísť. Netreba preto podliehať panike, radšej sa riaďme užitočnými radami.

Podpor svoju imunitu vitamínmi

Ak chceš, aby sa ti choroby – nielen koronavírus – vyhýbali, tak by si mal podporiť svoju imunitu. Nie je na škodu starať sa o svoje zdravie. Preto by si ho mal patrične podporiť vitamínmi. Tie je ideálne prijímať práve zo zeleniny a ovocia.

Keďže regály obchodov sú takmer prázdne a aj tak je lepšie z domu ani nevychádzať, tak si môžeš potraviny objednať z pohodlia domova. Napríklad vo Freshboxe si môžeš objednať čerstvé ovocie a zeleninu, ktorá určite ulahodí tvojim chúťkam a telo sa ti poďakuje.

Freshbox.sk

Mysli na vyváženú stravu

Vo všeobecnosti by sme mali myslieť na vyváženú stravu stále. Rovnako ako ovocie a zeleninu, na Freshboxe vybavíš aj všelijaké iné potraviny, ktoré sa ti môžu hodiť do zdravého jedálnička.

Aj keď účinky nezdravej stravy na sebe nevidíš okamžite, vedz, že tvoje telo z nich nemá radosť a odrazí sa to na tebe neskôr. Tak ako zelenina a ovocie aj vyvážená strava plná živín ti pomôže posilniť tvoju imunitu. Dokonca sa odporúča nefajčiť a nepiť alkohol.

Freshbox.sk

Zdravý pohyb nikdy nie je na škodu

Okrem toho, že svoje telo zásobíš vitamínmi, netreba zabúdať ani na pohyb. Samozrejme, nie práve lietadlom do Talianska. Aj doma sa dá hýbať. Na youtube je množstvo videí, podľa ktorých môžeš cvičiť na toľko spôsobov, ako si len predstavíš.

Prípadne si môžeš stiahnuť aplikáciu a cvičiť podľa nej. K pohybu sa dostaneš jednoducho aj tým, že vymeníš vozenie sa v MHD za prechádzku. Bude to bezpečnejší spôsob prepravy a rozhýbeš zároveň kosti. 

Odporúča sa aj pohyb v prírode a vitamín D, ktorý môžeš nasávať zo slnečných lúčov, tiež pomáha tvojej imunite. Ideálne je však teraz ísť na prechádzku do prírody osamote, prípadne so svojou rodinou, nie robiť veľkú opekačku, na ktorej sa zíde pol kraja.

Working It Arnold Schwarzenegger GIF - Find & Share on GIPHY

Nezabúdaj na hygienu

Ako sme už vyššie spomínali, koronavírus je kvapôčková infekcia, čiže sa šíri vzduchom. Do vzduchu sa tieto malinké kvapôčky dostávajú kašľaním, kýchaním či rozprávaním.

Namiesto toho, aby si zháňal na internete predražené rúška, odporúča sa nechytať zbytočne tváre, pri kýchaní a kašľaní používať papierovú vreckovku, ktorú ihneď odhodíš. Samozrejme, treba si umývať ruky, no tie si si mal umývať aj doteraz.

Niekoľko tipov na záver:

• Pravidelne vetraj v miestnosti, v ktorej sa zdržiavaš
• Umývaj si ruky minimálne 20 sekúnd mydlom a vodou
• Častejšie dezinfikuj povrchy, s ktorými si v kontakte. Napríklad stôl a podobne
• Vyhýbaj sa miestam, kde je veľa ľudí, a hlavne ľuďom, ktorí majú príznaky choroby
• Zostaň v pokoji a nešír paniku

BONUS NA ZÁVER: S e-shopom Freshbox.sk sme si pre našich fanúšikov pripravili súťaž o nadupaný IMUNITA BOX plný vitamínov, ktorú nájdete na našom instagrame.

View this post on Instagram

🔥🔥🔥SÚŤAŽ⁣⁣🔥🔥🔥 Chceš mať ešte lepšiu imunitu ako poslanec? Chceš, aby ťa soplík obchádzal na kilometre? Zvlášť v tomto ťažkom období je potrebné myslieť na svoje zdravie a imunitu. Spoločne s @freshbox.sk sme si pre vás pripravili súťaž o nadupaný IMUNITA BOX, ktorý je plný ovocia, zeleniny a iných skvelých produktov.🍌🍎🍋🥦🌶️ ⁣⁣ ⁣ Mimochodom, keď si ho objednáš, takto pekne ti ho donesú domov a nemusíš chodiť nakupovať do preplnených obchodov a vyťahovať päty z domu.👌 Všetko bez stresu a z bezpečia tvojej karantény. 😷 Boxy ti doručia kdekoľvek v rámci SR, v BA ho máš doma dokonca do 3 hodín.⁣⁣ No a jeden takýto máme aj pre vás.⁣⁣😉 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⁣⁣ PODMIENKY súťaže sú jednoduché:⁣⁣ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⁣⁣ 1) Označ kamošku/kamoša, s ktorým sa podelíš o výhru.⁣⁣ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⁣⁣ 2) Dajte obaja follow na @emefka_official a @freshbox.sk⁣⁣ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⁣⁣ 3) V pondelok 16. marca sa dozvieš meno výhercu. (súťaž uzatvárame o polnoci z 15. na 16.3.) Pamätaj, vyhrať môžeš len ak ty aj tvoj kamoš/kamoška budete mať follow na oboch stránkach, v opačnom prípade budeme vyberať dovtedy, dokým nebude splnená podmienka. Držíme palce ⁣⁣ Celý štatút súťaže nájdeš tu: http://bit.ly/sutaz_freshbox⁣⁣ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⁣⁣ #emefka #emefkasutaz #instaslovak #instaslovakia #insta_svk #instaczech #slovakia #slovak#czech #slovensko #igerscz #igersczech #igersczechrepublic⁣⁣ #czechgirl #czechboy #czechgirls#cze #slovakgirl #slovakiagirl #slovakiangirl #slovakian #slovenkadna

A post shared by EMEFKA SK/CZ (@emefka_official) on

Tento obsah vznikol v spolupráci s Freshbox

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Triky, vďaka ktorým si u ľudí rýchlejšie vybuduješ dôveru

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME