Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Už aj na Slovensku sú potvrdené prípady koronavírusu a ministerstvo zdravotníctva vydalo nutné opatrenia pre minimalizovanie jeho šírenia. Aj preto ľudia doslova šalejú a vo veľkom nakupujú mydlá, múku a cestoviny. To však nie je úplne ideálny spôsob, ako sa vyhnúť tomuto vírusu. Spísali sme pre teba preto niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu vyhnúť sa nielen koronavírusu.

O čom ten COVID19 vlastne je?

Koronavírus, teda COVID19, sa zaraďuje medzi kvapôčkové infekcie. Prejavuje sa bežnými príznakmi, aké poznáme pri iných kvapôčkových infekciách, ako je napríklad chrípka. Preto na tento vírus nezaberajú antibiotiká a lieči a bežne dostupnými liekmi.

Síce na tento vírus zomierajú ľudia rôzneho veku, najviac nebezpečný je pre ľudí v staršom veku, pre ktorých bývajú podobné vírusové ochorenia najväčšou hrozbou. Keďže koronavírus nie je niečo veľmi neobvyklé a za život sa bežne stretávame s vírusovými ochoreniami, veľmi dobre vieme, aké opatrenia nám pomôžu mu predísť. Netreba preto podliehať panike, radšej sa riaďme užitočnými radami.

Podpor svoju imunitu vitamínmi

Ak chceš, aby sa ti choroby – nielen koronavírus – vyhýbali, tak by si mal podporiť svoju imunitu. Nie je na škodu starať sa o svoje zdravie. Preto by si ho mal patrične podporiť vitamínmi. Tie je ideálne prijímať práve zo zeleniny a ovocia.

Keďže regály obchodov sú takmer prázdne a aj tak je lepšie z domu ani nevychádzať, tak si môžeš potraviny objednať z pohodlia domova. Napríklad vo Freshboxe si môžeš objednať čerstvé ovocie a zeleninu, ktorá určite ulahodí tvojim chúťkam a telo sa ti poďakuje.

Freshbox.sk

Mysli na vyváženú stravu

Vo všeobecnosti by sme mali myslieť na vyváženú stravu stále. Rovnako ako ovocie a zeleninu, na Freshboxe vybavíš aj všelijaké iné potraviny, ktoré sa ti môžu hodiť do zdravého jedálnička.

Aj keď účinky nezdravej stravy na sebe nevidíš okamžite, vedz, že tvoje telo z nich nemá radosť a odrazí sa to na tebe neskôr. Tak ako zelenina a ovocie aj vyvážená strava plná živín ti pomôže posilniť tvoju imunitu. Dokonca sa odporúča nefajčiť a nepiť alkohol.

Freshbox.sk

Zdravý pohyb nikdy nie je na škodu

Okrem toho, že svoje telo zásobíš vitamínmi, netreba zabúdať ani na pohyb. Samozrejme, nie práve lietadlom do Talianska. Aj doma sa dá hýbať. Na youtube je množstvo videí, podľa ktorých môžeš cvičiť na toľko spôsobov, ako si len predstavíš.

Prípadne si môžeš stiahnuť aplikáciu a cvičiť podľa nej. K pohybu sa dostaneš jednoducho aj tým, že vymeníš vozenie sa v MHD za prechádzku. Bude to bezpečnejší spôsob prepravy a rozhýbeš zároveň kosti. 

Odporúča sa aj pohyb v prírode a vitamín D, ktorý môžeš nasávať zo slnečných lúčov, tiež pomáha tvojej imunite. Ideálne je však teraz ísť na prechádzku do prírody osamote, prípadne so svojou rodinou, nie robiť veľkú opekačku, na ktorej sa zíde pol kraja.

Working It Arnold Schwarzenegger GIF - Find & Share on GIPHY

Nezabúdaj na hygienu

Ako sme už vyššie spomínali, koronavírus je kvapôčková infekcia, čiže sa šíri vzduchom. Do vzduchu sa tieto malinké kvapôčky dostávajú kašľaním, kýchaním či rozprávaním.

Namiesto toho, aby si zháňal na internete predražené rúška, odporúča sa nechytať zbytočne tváre, pri kýchaní a kašľaní používať papierovú vreckovku, ktorú ihneď odhodíš. Samozrejme, treba si umývať ruky, no tie si si mal umývať aj doteraz.

Niekoľko tipov na záver:

• Pravidelne vetraj v miestnosti, v ktorej sa zdržiavaš
• Umývaj si ruky minimálne 20 sekúnd mydlom a vodou
• Častejšie dezinfikuj povrchy, s ktorými si v kontakte. Napríklad stôl a podobne
• Vyhýbaj sa miestam, kde je veľa ľudí, a hlavne ľuďom, ktorí majú príznaky choroby
• Zostaň v pokoji a nešír paniku

BONUS NA ZÁVER: S e-shopom Freshbox.sk sme si pre našich fanúšikov pripravili súťaž o nadupaný IMUNITA BOX plný vitamínov, ktorú nájdete na našom instagrame.

https://www.instagram.com/p/B9pO9UInxAk/

Tento obsah vznikol v spolupráci s Freshbox


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje