Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta
Zdroj: ©Shutterstock

Praktické vymoženosti, ktoré robia zo Soulu veľmi komfortné miesto pre život

Veci v Soule jednoducho dávajú zmysel.

Soul je jedno úchvatné a hlavne obrovské mesto. S rozlohou 605 km² a vyše 20 miliónmi obyvateľov sa radí medzi najväčšie mestá na svete a vďaka rôznorodým susedstvám plným unikátnych zážitkov zase medzi tie, ktoré treba aspoň raz za život vidieť. Možno si však kladieš otázku – ako sa tam asi žije?

Pohodlne. Hlavné mesto Kórejskej republiky je synonymom pragmatizmu, v ktorom veci jednoducho dávajú zmysel. Čo presne si pod tým predstaviť? To sa dočítaš v nasledujúcich riadkoch.

1. Neobmedzená dodávka wi-fi

Hneď po vylodení z lietadla ťa vo vestibule Medzinárodného letiska Inčchon čaká zástup stánkov, v ktorých si môžeš za obličku a pol kúpiť domácu SIM-ku s neobmedzenými dátami. Keď si odmyslíme skutočne premrštenú cenu, znie to ako celkom praktická vec a v akomkoľvek inom meste by možno aj bola.

V Soule ju však nepotrebuješ. Hlavné mesto Južnej Kórey je skutočne bohato zásobené wi-fi, na ktorú sa bezplatne pripojíš takmer všade. Autobusové zastávky, samotné autobusy, vagóny metra či jednoducho len stĺpy pouličného osvetlenia – wi-fi routery na teba pozerajú z každej strany. O stratu spojenia s civilizáciou sa tu rozhodne báť nemusíš.

Soul, Južná Kórea, pohodlné miesto pre život, bezplatná wifi
Shutterstock

2. Všadeprítomné toalety

Keď musíš, tak musíš, hovorí sa, no ten hore nám je svedkom, že na Slovensku veľmi nemáš kde. Verejné toalety sú skôr raritou ako pravidlom, a keď aj človek nejaké nájde, platené alebo nie, väčšinou sú v žalostnom stave. Nuž, kultúru národa spoznáš podľa záchoda, a Soul toto tvrdenie len potvrdzuje.

Ako jedna z mála svetových metropol, Soul nezabudol, že veľa ľudí aj veľa vylučuje, a patrične sa na to pripravil. Verejné toalety tu sú úplne všade, doslova na každom kroku, sú čisté, vyzbrojené mydlom aj toaletným papierom a hlavne – sú úplne zadarmo. Narazíš na ne na staniciach metra, detských ihriskách, v parkoch a niekedy aj len tak, pri potulkách mestom.

Soul, Južná Kórea, pohodlné miesto pre život, verejné toalety, metro
Shutterstock

Záchody v metre, ktoré patria k tým najpoužívanejším, majú skutočne slušnú výbavu. Kabínky s dvomi záchodmi pre mamičky s deťmi, pisoáre pre malých chlapcov (na dámskych toaletách), kútik na aplikáciu mejkapu, „zvonček slušnosti“, ktorým zakryješ zvuky, ktoré naozaj nikto počuť nemusí, a pred vstupom automat s hygienickými potrebami. Nech potrebuješ čokoľvek, určite to tam nájdeš.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje