Pravá identita slávnych ľudí, ktorých pozná celý svet len s maskami na tvári

Zatiaľ čo niektorí odhalili aj svoje tváre, o iných si nie sme istí ani ich menami.

Ak chceš byť úspešný, musíš si v prvom rade vytvoriť originálny imidž. Presne toto si povedali ľudia, ktorých poznáme z pódia. Vymysleli si originálne masky na tvár, aby práve zvedavosťou prilákali viac fanúšikov. A hoci o identite niektorých z nich vie celý svet, iným sa stále darí držať svoju pravú tvár v tajnosti.

Prinášame vám 9 slávnych DJ a umelcov, ktorých popularita rastie najmä vďaka perfektným maskám.

1. Mike Candys

Mike Candys/ Facebook.com ( https://www.facebook.com/mikecandysmusic/photos/a.641674039194704/2235038756524883/?type=3&theater)

DJ Mike Candys je známy pre svoju masku, rovnako ako mnoho iných muzikantov. V jeho veľkej žltej „helme“skôr pripomína žijúceho emoji. Jeho ozajstné meno je Michael Kull, má 37, pochádza zo Švajčiarska a okrem toho, že je DJ, je aj hudobný producent. Mike nechce iba tvoriť hudbu, ale aj obrovskú šou a aj vďaka jeho smajlíkovskej prilbe sa mu to aj darí.

DJ priznal, že jeho maska mala byť pôvodne komplikovanejšia, pretože mala pripomínať hlavy draka. Potom sa však rozhodol, že tento koncept úplne zjednoduší a na pódiu sa objaví ako usmievajúci emoji. No a toto originálne prestrojenie používa dodnes.

Mike Candys / Facebook.com (https://www.facebook.com/mikecandysmusic/photos/a.641674039194704/2008863949142366/?type=3&theater)

2. Daft Punk

Daft Punk / Facebook.com (https://www.facebook.com/daftpunk/photos/a.490006420672/10153091601470673/?type=1&theater)

Toto hudobné duo vzniklo na začiatku 90. rokov vo Francúzsku. Volajú sa Guy-Manuel de Homem-Christo a Thomas Bangalter. Možno tomu nebudete veriť, no na začiatku ich kariéry vôbec nenosili masky. Tie sa objavili až na konci 90. rokov počas ich vystúpenia vo Francúzsku.

Čoskoro sa ich pódiový outfit rozvinul a tak vznikli futuristické helmy a nóbl kostými. V súčasnosti je veľmi ťažké vidieť ich bez masiek, pretože na každé svoje vystúpenie prídu vopred perfektne preoblečení. V roku 2014 sa však podarilo odfotografovať jedného z nich a to priamo na letisku počas toho, ako sa so svojou priateľkou vracal domov z Grammy Awards.

eastnews.ru (https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win)

3. Slipknot

hiveminer.com (https://hiveminer.com/Tags/claremontshowgrounds%2Clivemusic)

Slipknot nosia masky, aby od seba odohnali verejnú pozornosť a sústredili sa na svoju hudbu. „Je to náš spôsob, ako sa stotožniť s hudbou,“ povedal spevák kapely. Nápad zakryť si tvár maskou, skrsol v hlave jedného člena, ktorý si ju celkom často nosil so sebou na skúšky. Neskôr sa k maske pridal aj kostým a stal sa súčasťou každého jedného z nich.

Kapela Slipknot dokázala udržať svoje tváre v tajnosti niekoľko rokov. Popularita kapely veľmi rýchlo rástla a ich identita sa nakoniec odhalila. Toto sú ich mená: Sid Wilson (klávesy), Alessandro Venturella (basgitara), Jay Weinberg (bubon), Chris Fehn (bicie), Jim Root (gitara), Craig Jones (klávesy/gitara), Shawn Crahan (bicie/ vokály), Mick Thomson (rytmická gitara), a Corey Taylor (vokály).

View this post on Instagram

2019

A post shared by Slipknot (@slipknot) on

4. Deadmau5

deasmau5 /Wikipedia.com (https://en.wikipedia.org/wiki/Deadmau5#/media/File:Deadmau5_d.jpg)

Slávny DJ z Kanady je známy jeho kolekciou myšacích masiek v rôznych štýloch, farbách a veľkostiach. Jeho hudobná prezývka bola inšpirovaná telom mŕtvej myši, ktorú našiel vo svojom počítači. A tak si vytvoril masku, ktorá sa stala základným doplnkom jeho imidžu.

Pod touto obrovskou maskou je Joel Zimmerman, ktorému však v mnohých videách vôbec nevadí, dať dole masku a ukázať sa fanúšikom.

View this post on Instagram

Casually IRL unlocking Ring of Elysium items.

A post shared by deadmau5 (@deadmau5) on

5. Cazzette

Cazzette/ Facebook.com ( https://www.facebook.com/TheCAZZETTE/photos/a.327915783928630/435798713140336/?type=3&theater)

Toto švédske duo povýšilo módu v helmách a maskách na úplne inú úroveň. Svojich fanúšikov si získali obrovskými kazetami, ktoré nosia na hlavách počas ich vystúpení a aj preto vo svojich začiatkoch nabrali rýchlo na popularite. Ich mená sú Alexander Björklund a Sebastian Furrer. V roku 2011 sa prvýkrát predstavili vo Švédsku. Ich koncert bol taký úspešný, že odvtedy hrajú po celom svete.

Cazzette /Facebook.com (https://www.facebook.com/TheCAZZETTE/photos/a.906387252748144/906387276081475/?type=3&theater)

6. Marshmello

Marshmello /facebook.com (https://www.facebook.com/marshmellomusic/photos/a.931051040246761/1622687541083104/?type=3&theater)

Marshmello je DJ, ktorý je známy svojou elektronickou hudbou, no zrejme najviac svojou maskou, pod ktorou skrýva svoju pravú tvár. Jeho identita bola v minulosti pred fanúšikmi už niekoľkokrát schválne zavádzaná. Raz bol odhalený ako Will Ferrell, potom ako Shawn Mendes.

Dnes je však známe, že ide o človeka menom Christopher Comstock – DJ Dotcom. Obaja majú rovnaké mená, dátumy narodenia, rovnaké štýly, či tetovania. V roku 2015 to potvrdil aj Skrillex. Keď robil rozhovor s Yahoo, zazvonil mu mobil a ozvalo sa: „Tu je Chris.“ Skrillex na to odpovedal: „Och, Marshmello“.

View this post on Instagram

Follow me on snapchat it's always lit af @dotcomstock

A post shared by DOTCOM (@dotcommusic) on

7. Banksy

Banksy’s Boy of a Lifebuoy / Wikipedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/File:Banksy_Swinger_Building_Detail.jpg)

Banksy je považovaný za jedného z najkontroverznejších umelcov na svete. Jeho výrazné grafity obrátili svet umenia hore nohami. Problémy, ktoré ilustruje, prinášajú veľa verejnej pozornosti a nenechajú nikoho ľahostajným. Aj po 20 rokoch na scéne jeho identita zostáva neznáma.

Po rokoch nesprávneho hádania však veľa fanúšikov verí, že Banksy je Robin Gunningham. O tom, že Banksy je naozaj kontroverznou osobou, svedčí aj video z jeho pranku. Ide o obraz, ktorý sa vydražil za 1.21 milióna eur. V momente, ako sa predal, sa spustil alarm a jeho obraz sa začal posúvať nižšie.

Banksy vo svojom videu uviedol, že nože v tomto ráme boli nainštalované už niekoľko rokov predtým. Banksy asi vedel, čo robí, pretože cena obrazu sa aj napriek zničeniu zdvojnásobila. Tu je jeho video a odhalená identita.

8. Buckethead

Buckethead / Wikipedia.org (https://ru.wikipedia.org/wiki/Бакетхэд#/media/File:Bucketheadgnr.jpg)

Tento talentovaný umelec je zrejme najzáhadnejšou osobou súčasnosti. Jeho poznávacím znakom je biela maska a kýblik od KFC na hlave, na ktorom je na oranžovej páske napísane – POHREB. Teda tak to bolo v minulosti, dnes je kýblik úplne biely. Svojim fanúšikom už neraz vyrozprával svoj skutočný strašidelný príbeh.

Vraj bol vychovávaný sliepkami, ktoré mu jedného dňa poškriabali tvár a tak je nútený nosiť túto masku, s ktorou však nemá najmenší problém. Dnes hráva po celom svete a informuje ľudí, čoho všetkého sme schopní robiť svojim opereným kamošom v reštauráciach rýchleho občerstvenia.

Jeho skutočné meno je Brian Patrick Carroll. Internet je plný jeho falošných identít, no zatiaľ sa nikomu nepodarilo odhaliť jeho pravú tvár. S veľkou pravdepodobnosťou však ide o tohto muža (vpravo).

9. DJ Angerfist

YouTube.com (https://www.youtube.com/watch?v=7dc6jUeS2sw)

Jeho pravé meno je Danny Masseling. Pochádza z Holandska a svoju kariéru začal ešte v šestnástich. Dnes má tento DJ, ktorý sa venuje hudobnému žánru hardcore, 37 rokov. Rešpekt na hudobnej scéne si vydobyl vďaka svojím nekompromisne agresívnym a tvrdým beatom. Jeho vlastná prezentácia sa dotýka démonických tém, masových vrahov a psychopatov s vokálmi z rôznych médií, no predovšetkým z filmov.

Je známy najmä tým, že na svojich vystúpeniach nosí klasickú hokejovú masku s bielou alebo čiernou mikinou. Síce na koncertoch striktne dodržuje vystupovanie s maskou, na internete sa však dá nájsť aj pár jeho raritných fotografií bez nej.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Daft Punk, Marshmello

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najlepšie dekorácie na Halloween, ktoré vašim susedom nedajú spať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME