Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Trending
Zdroj: ©Shutterstock

Právnici sa podelili o historky s klientmi, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu

Nikdy neklam svojmu právnikovi. Nikdy.

Nemusíš chodiť na spoveď ani vešať mame na nos, koľkokrát si si počas strednej napísal ospravedlnenku sám, ale ak je niekto, komu by si mal povedať celú pravdu, tak je to tvoj právnik. Inak sa ti to môže kruto vypomstiť. Právnici na Reddite sa nedávno podelili o prípady, keď im ich klienti zamlčali dôležité detaily, a ako to dopadlo? Nuž, čítaj a dozvieš sa.

1. Chcel, aby mu zverili syna do plnej starostlivosti. Zabudol spomenúť, že ho v minulosti trestne stíhali za ublíženie na zdraví maloletej osoby, lebo spomínanému synovi, keď bol ešte bábätko, dolámal 16 kostí.

2. Baba bola obžalovaná z predaja drog. Tvrdila mi, že keď ju zatkli, žiadne pri sebe nemala. Super, hovorím si, to môžeme použiť. Akosi však vynechala tú časť o tom, prečo pri sebe žiadne nemala. Chvíľu predtým ich totiž predala policajtovi v prestrojení.

3. Otázka protistrany: Je pravda, že ste ho udreli do hlavy tehlou?
Môj klient: Nie, kamarát ho udrel do hlavy tehlou. Ja som ho ovalil kameňom.

Právnici sa podelili o historky s klientami, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu
Shutterstock

4. Tesne pred pojednávaním poslal svojej žene fotku jej dobitej tváre s textom: „Chceš, aby sa ti to stalo zase?“ Dovtedy pôsobil veľmi vyrovnane, ale keď to vyplávalo na povrch, úplne sa opustil.

5. Protistrana sa chystá vypočúvať moju klientku. Ich prvá otázka bola: „Môžete uviesť svoje celé meno?“ Klietka zbledla a spýtala sa, či si môžeme dať prestávku. Nikto nechápal, čo sa deje, ale v poriadku. Vyšla von a vtedy z nej vypadlo, že mi celý ten čas klamala o svojej identite. Bola to podvodníčka, čo za posledných dvadsať rokov vystriedala už niekoľko pseudonymov. Myslela si, že protistrana na to nejako prišla, preto sa jej pýtali tú otázku.

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Vieš pomenovať všetky tieto filmy s Leonardom DiCapriom?

6. Zastupoval som člena neoficiálnej organizácie, ktorá stíha pedofilov a robí s nimi… nie veľmi pekné veci. Chcel, aby som to uhral na kartu „poctivého občana“, ktorý jednoducho musí zasiahnuť, keď vidí, že sa deje niečo nekalé. Je to idiotská obhajoba, ale keď klient na niečom trvá, musím to rešpektovať.

„Keď s tým štát nič nerobí, zodpovednosť musia prebrať ľudia ako môj klient,“ povedal som. Blbý argument, ale čo narobím. No potom mu zabavili počítač… a našli v ňom obrovskú databázu detskej pornografie.

Právnici sa podelili o historky s klientami, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu
Shutterstock

7. Obhajoval som chlapa, ktorý mal už zopár zápisov za ublíženie na zdraví. Tentoraz strhol zo steny klimatizáciu a šmaril ju po svojej frajerke. Nejakým zázrakom sa mi ho podarilo vysekať len s ročnou podmienkou. Sudca bol pripravený celé mi to odklepnúť, no ešte sa ho opýtal, či chce na záver niečo dodať. A z toho pablba vypadlo: „Nechápem, prečo tu vôbec som. Ani som sa jej nedotkol. Len som po nej hodil tú posr*tú klímu.“ Odsedel si rok.

8. Klient povedal, že mu jeho ex dlhuje kopu peňazí, a tak si chce vysúdiť zákaz o približovaní sa, aby sa z toho vyvliekla. Znelo to dôveryhodne, tak som to zobral. Na súde som zistil, že nikdy neboli pár. Ona bola striptérka (ktorej dobrovoľne dal spomínanú kopu peňazí) a on prepnutý stalker, čo jej na byt posielal hračky pre dospelých. Súd sme prehrali. Kto by to bol čakal.

9. Muž chce striedavú starostlivosť a jeho ex tvrdí, že má problémy s alkoholom. On tvrdí, že nemá. Doloval som to z neho na niekoľkých sedeniach, hovoril mu, že ku mne musí byť na sto percent úprimný, nič. Nemá problémy s alkoholom a bodka.

Sedíme teda na súde a protistrana vytiahne fotografie – ako ide z práce, ako parkuje na náhodnom parkovisku, kope do seba niečo tvrdé a potom ide (autom) vyzdvihnúť decká do školy. Suma sumárum? Klamal mi, že nepije, a ešte mi aj zabudol spomenúť, že brat jeho exmanželky vlastní súkromnú detektívnu agentúru. Idiot.

Právnici sa podelili o historky s klientami, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť