10. Všetko, čo urobil, nahral na video a postol to na svoj Youtube kanál. Protistrana to nevedela, policajti to nevedeli, počas tretieho dňa súdneho pojednávania to náhodne vytiahla svedkyňa. Potom to už išlo s naším prípadom z kopca…
11. Klient vrazil autom do elektrického stĺpa. Do poslednej možnej chvíle tvrdil, že na vine bol nedostatok osvetlenia a cyklista, ktorý sa mu hodil do cesty. Možno by mu to aj niekto zožral, keby hneď prvé písomné svedectvo nevypovedalo o tom, že ho našli so stiahnutými nohavicami, ako pozerá na mobile filmy pre dospelých.
12. Našťastie nie môj klient, ale klient protistrany a navrhovateľ v jednom predstieral, že je slepý, aby si získal sympatie súdu. Chalan to ale trochu posr*l, a keď ho vyzvali, aby odrecitoval prísahu, zdvihol kartičku, na ktorej bola napísaná, a prečítal ju. Hups.
13. Keď som študovala, dostala som možnosť ísť sa pozrieť na skutočné pojednávanie. Žena obvinená z držania drog. Nemali jej to ako dokázať, tak to súd napokon zabalil, no na záver sa jej opýtal, či by rada niečo dodala, a ona? Ona sa opýtala, či by jej mohli tie drogy vrátiť. Jej právnik vyzeral, že dostane infarkt.
14. Klient tvrdil, že ho neprávom vyhodili z roboty. Skutočný dôvod? Na internete hľadal človeka, ktorý vyzdvihne fľaštičku s jeho „biologickým odpadom“ z detského ihriska. Protistrana – teda zamestnávateľ -mala k dispozícii niekoľko správ, v ktorých sa daného človeka vypytoval, čo s tým nakoniec urobil a či sa tým potrel. Ako bonus to všetko robil počas pracovnej doby.
15. Používanie mobilného telefónu za volantom. Obžalovaný: „Pane, ja som nepoužíval smartfón počas jazdy. Mám len vyklápačku.“