Pre jedného bežná činnosť, pre druhého práca: Za tieto „hlúposti“ niektorým ľuďom platia

Tieto veci robíš každý deň, no zadarmo. Iní ich tiež robia každý deň, no našli šikovný spôsob, ako ich speňažiť.

Tieto veci robíš každý deň. Zadarmo. Iní ich tiež robia každý deň. Narozdiel od teba však našli šikovný spôsob, ako ich speňažiť. Keď neveríš alebo sa chceš čo-to priučiť do budúcnosti, tak čítaj o týchto „obyčajne neobyčajných“ profesiách.

1. Jazda na tobogáne

Sfunkčniť nový tobogán – to nie je len tak. Okrem toho, že ho musí niekto navrhnúť a postaviť, je potrebné ho pred otvorením otestovať. Hotely či kúpaliská predsa nemôžu riskovať, že sa na ich vodnej šmykľavke niekto dokaličí. Takúto pozíciu odvážlivcom väčšinou ponúkajú siete hotelov či väčšie cestovné agentúry, ktoré chcú zaručiť bezpečie klientov po všetkých stránkach.

https://news.bbmessaging.com/id/tekno/jalantikus-com/articles/555720

2. Pozeranie Netflixu

Pozeraním televízoru si kráti čas hádam každý. Je to nenáročná aktivita a keď sa človek cez reklamy prepracuje k reálnemu filmu, tak aj celkom zábavná. Človek by neveril, že za toto je niekto ochotný ľuďom platiť, a predsa. Nejedná sa síce o komerčnú televíziu, ale o streamovaciu platformu Netflix.

https://www.sickchirpse.com/study-finds-that-watching-netflix-can-help-you-lose-weight/

Tá ponúka pracovnú pozíciu profesionálneho pozerača, ktorý pomáha so zaradením filmov do jednotlivých kategórií a určuje vekovú prístupnosť. Tá závisí napríklad od toho, či sa v danom filme vyskytuje nahota alebo násilie.

3. Žuvačková ochutnávka

Spoločnosti orientované na výrobu žuvačiek si nemôžu dovoliť vyrobiť tisícky kusov jedlej naťahovacej hmoty, a potom zistiť, že je vlastne hnusná. Aby predišli takejto situácii, vybavia sa profesionálnymi ochutnávačmi. Profesionálny ochutnávač alebo po anglicky „gumologist“ novú žuvačku ochotná a zrecenzuje.

https://medicalxpress.com/news/2017-08-gum-rapid-inflammation.html

4. A čokoládová ochutnávka

Nie všetky mlsné jazýčky oklame sladkou chuťou žuvačka. Pre takých má trh práce v rukáve ešte jedno eso – ochutnávača čokolády. V čom spočíva jeho práca asi objasňovať netreba.

Nemožno však zabúdať na to, že konzumácia nadmerného množstva čokolády je nezdravá. Na „okoštovanie“ teda pracovníci tohto charakteru dostanú len drobný kúsok, ktorý v množstve prípadov dokonca ani neprehltnú.

https://www.rd.com/food/fun/professional-chocolate-tasters/

5. Fotografovanie

Fotograf je, samozrejme, klasická profesia, s ktorou je už väčšina z nás oboznámená. Okrem fotenia v ateliéri či na rôznych akciách, majú takto nadaní ľudia ešte jednu možnosť speňažiť svoje zručnosti. Odpoveď je jednoduchá – stockové fotky. Stačí umiestniť svoju fotku do online fotobanky a dúfať, že sa niekomu zapáči natoľko, že si ju kúpi.

https://xamarinhelp.com/taking-a-screenshot-in-xamarin-forms/

6. Dočasný priateľ či príbuzný

Je to presne také absurdné, ako to znie. Človek, ktorý nie je práve spoločensky obľúbený, no nechce chodiť na akcie sám, si môže najať priateľa. V Amerike je to celkom dobrý biznis – ľudia za takéto služby ponúkajú aj viac ako 50 dolárov na hodinu. Ako bonus dostane takýto „kamoš“ jedlo, pitie či lístky na koncert (podľa udalosti) zadarmo.

https://www.kayafm.co.za/navigating-your-way-through-a-blended-family/

Na vyšší level to posunuli Japonci. V ich domovine si môžeš pokojne prenajať aj celú rodinu. Možno to znie zvláštne, no stránka, ktorá túto službu ponúka, hlása, že človek môže takýmto spôsobom spoznať naozaj skvelých ľudí. Milé.

7. Hosť na podujatiach

Niektorí ľudia túžia po obrovských svadbách a oslavách, ktoré si zvečnia na fotografii a neskôr sa budú vyťahovať, koľko majú kamarátov. Lenže nemajú.

https://www.sussexfunerals.com/professional-mourners-around-the-world/

Vtedy na scénu prichádzajú profesionálni hostia, ktorí sa na svoju prácu nemôžu sťažovať. Jedlo zadarmo, pitie tiež a to všetko len za pekné úsmevy do hľadáčikov. Tieto pozície sa môžu každou udalosťou trochu rôzniť – niekedy ide o družičky, inokedy o smútiacich na pohrebe.

8. Nakupovanie potravín

Pokiaľ si nepestuješ na balkóne vlastné jedlo, asi si už nazbieral určité vedomosti o tom, ako sa jedlo nakupuje. Je to úplne banálna činnosť, no nie každý ju vie alebo chce vykonávať. Či už preto, že nemôže opustiť svoj dom alebo preto, že jednoducho nestíha… naozaj na tom nezáleží. Podstatné je, že sú takíto ľudia ochotní zaplatiť iným, aby ich od tejto povinnosti odbremenili.

http://www.codia.org/money-saving-tips-when-doing-buying-groceries.html

9. Spánok

V tomto prípade nemajú kvalifikáciu hádam len pacienti s insomniou. Možností, ako speňažiť svoj spánok je hneď niekoľko. Od vedeckých výskumov, cez testovačov postelí a matracov, až po špeciálne umelecké výstavy. Na takéto práce nemusíš byť ani tvrdý spáč – dá sa to vyriešiť tabletkami na spanie. Nie je to síce najzdravšie riešenie, ale každá práca vyžaduje obety.

https://www.atebits.com/the-benefits-of-sleeping-healthy/

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Warner Bros. Television

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nyktofóbia je reálna vec a je veľmi pravdepodobné, že ju máš aj ty


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME