Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Pre nepriazeň počasia zasahovali hasiči za uplynulý deň až 112-krát

Pomoc profesionálnych a dobrovoľných hasičov bola potrebná najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a pri odčerpávaní vody zo zatopených ulíc a pivníc.


Pre nepriazeň počasia a v súvislosti s odstraňovaním následkov zasahovali hasiči za uplynulý deň až pri 112 udalostiach.

Najviac výjazdov uskutočnili príslušníci v Bratislavskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 45-krát. Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR Katarína Križanová, ktorá ešte doplnila, že v Trnavskom kraji boli hasiči privolaní k 21 udalostiam a v Banskobystrickom kraji zasahovali 14-krát.

TASR

V Košickom kraji boli príslušníci privolaní k 12 udalostiam a v Trenčianskom kraji zasahovali 10-krát. „Pomoc profesionálnych a dobrovoľných hasičov bola potrebná najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a pri odčerpávaní vody zo zatopených ulíc a pivníc,“ uviedla Križanová, podľa ktorej hasiči navyše na niektorých miestach vykonávali monitoring vodných tokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje