Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Pre štrajk na nemeckých letiskách zrušili stovky letov v Berlíne aj v ďalších mestách

V hlavnom meste Nemecka bolo anulovaných približne 200 odletov a očakáva sa tiež zrušenie zhruba tretiny z plánovaných príletov.


Stovky letov zrušili v pondelok na viacerých nemeckých letiskách v dôsledku 24-hodinového štrajku bezpečnostného personálu. Odborový zväz Verdi, ktorý požaduje lepšie platové a pracovné podmienky, vyzval na „varovné štrajky“ na letiskách v Berlíne, Hamburgu, Hannoveri a Brémach. Rušenie a meškania letov sa dotknú tisícov pasažierov.

V hlavnom meste Nemecka bolo anulovaných približne 200 odletov a očakáva sa tiež zrušenie zhruba tretiny z plánovaných príletov, priblížila agentúra DPA s tým, že sa to dotkne okolo 27.000 cestujúcich. Hamburské letisko uviedlo, že zrušených bolo 123 odletov a najmenej 50 zo 121 plánovaných príletov.

Shutterstock

Odbory žiadajú zvýšenie platov o 10,5 percenta (minimálne však o 500 eur mesačne), zatiaľ čo zamestnávatelia zatiaľ ponúkli len päťpercentný nárast miezd v dvoch fázach a jednorazový príspevok 2500 eur na zamestnanca. Odborové zväzy však túto ponuku odmietli ako nedostatočnú. V poradí tretie kolo rokovaní medzi oboma stranami sa bude konať v Postupime od 27. do 29. marca. Podobné štrajky sa na letiskách v Nemecku konali aj vo februári.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje